Vařit a pařit zároveň se nevyplácí…

Pardubice – Zprávy Městské policie Pardubice z víkendu, tentokrát na téma vaření a alkohol.

Už v pátek vyjela hlídka na žádost zaměstnavatele do jednoho podniku, kam v 9 hodin ráno dorazil kuchař. Problém byl v tom, že nebyl ve stavu schopném vařit. Hlídka na žádost zaměstnavatele provedla u 35letého muže dechovou zkoušku na alkohol s výsledkem rovné tři promile. Tím si pochopitelně na pracovišti pěkně zavařil.

Spolu s hasiči v Pardubicích šli naši strážníci v sobotu večer na návštěvu do jednoho bytu v Pardubicích. Předcházelo tomu vyražení vstupních dveří bytu. Důvodem bylo silné zakouření ve společných prostorách domu.

V bytě stálo na sporáku dávno spálené jídlo a na zemi ležel alkoholem spálený obyvatel. Strážníci 59letému muži naměřili po probuzení 1,67 promile. Pro příště si tedy zapamatujeme jednoduché pravidlo: “Když vaříš, tak u toho nepaříš.” 

A do třetice návštěva restaurační provozovny a zase problémy s alkoholem. Strážníci v přijeli v neděli po třetí hodině ráno k podniku, ze kterého se linula hlasitá hudba. Za barem našli 44letou ženu, která ten večer vlastními silami zvyšovala alkoholickou výtoč podniku.

Žena hlídce nejprve odmítala jak prokázání totožnosti, poté i dechovou zkoušku a strážníky častovala jmény, která zde určitě nebudeme reprodukovat. Hlídka proto celou věc pro souběh hned několika protiprávních jednání oznámí správnímu orgánu.

Zdroj a foto: Městská policie Pardubice

  •  
  •