Vánoce se blíží, nepoctiví prodejci cítí příležitost a bývají neodbytní

Pardubice – Parkoviště u obchodních domů, supermarketů, nebo i autobusové zastávky. Tam všude můžete narazit na prodejce, kteří se vám budou snažit vnutit super kvalitní zboží za velmi výhodnou cenu. „Značkové" parfémy, hodinky, vrtačky, akušroubováky a další nářadí pro kutily, to je nejčastěji nabízený sortiment.

Prodej probíhá celkem nenápadně. Zákazníky osloví jednotlivec nebo dvojce prodejců, kteří nabídnou značkové produkty za velmi výhodnou cenu, o které jsou ještě ochotni smlouvat. Tlak na osloveného zákazníka je velký. Prodejce bývá neodbytný a nabízený produkt neustále vkládá potenciální oběti do rukou nebo se snaží věc vložit do jeho nákupních tašek či do vozidla. Nenechte se vtáhnout do jejich hry. Nebojte se je jasně a důrazně odmítnout a samozřejmě ihned informujte strážníky nebo policii. 

Každoročně se v předvánočním období setkáváme s tímto typem případů. Ten aktuální, ze včerejška, se odehrál na parkovišti u supermarketu na Višňovce. Prodejce nabízel vrtačky, které měl ve svém voze. Oslovený zákazník ale zachoval chladnou hlavu, vše odmítl a zavolal na linku 156. Hlídka sice na místě osobu odpovídající popisu již nenalezla, ale příště můžeme být úspěšní. V našich rukou už několik prodejců skončilo, zboží jim bylo odebráno a jejich případy se zabýval správní orgán. 

Autor: Lucie Klementová – Preventivní a informační služba  Městská policie Pardubice
Zdroj a foto: Městská policie Pardubice