VanLife na Zélandu aneb Jaký je doopravdy život v dodávce?

Pardubice – Umíte si představit, že se vykašlete na kariéru v korporátu, všechno prodáte a odstěhujete se do dodávky na Novém Zélandu? Vendula Žáková to dokázala! Přijďte si poslechnout její vyprávění o životě v dodávce v jedné z nejkrásnějších zemí světa! Přednáška se koná 10. prosince od 18 hodin v Natura Parku.

Vendula je nomádkou a cestovatelkou už něco přes sedm let. Její závislost na cestování začala ročním studijním pobytem ve Švédsku. Následně se přestěhovala do Dánska, kde po dvou a půl letech úspěšně dokončila magisterské studium. V té době také procestovala mnoho zemí v Evropě, podnikla i měsíční cestu do Japonska a spontánně koupila jednosměrnou letenku do jihovýchodní Asie. Asie jí učarovala a ona nakonec zůstala čtyři měsíce a sama procestovala Vietnam, Kambodžu a Thajsko. Nový Zéland byl její vysněnou zemí už dlouho. Kde jinde najdete dokonalé liduprázdné pláže, pralesy s kapradinami dosahující výšky stromů, oceán, skvělé surfařské podmínky, hory, ledovce, sopky, horké vulkanické prameny a nekonečné zelené louky, to vše s evolučně naprosto jedinečnými živočichy?

Přijďte si poslechnout neobyčejnou přednášku o půlroční cestě napříč Novým Zélandem. Vendula vám přiblíží, jaké to je žít ve staré dodávce, kterou si za pět měsíců s australským přítelem Marcelem přebudovali na dřevem obložený domov na kolech. Měli s sebou surfy, kajak a díky potápění, lovu harpunou a rybolovu si jídlo sami chytali. Do toho pracovali na dálku a objevovali krásy mimo turistické trasy.

Že je tzv. vanlife (= život v dodávce) spojený s ultimátní svobodou a skvělými zážitky, to už dnes každý ví. Vendula Žáková vám chce ale ukázat, jaký je tenhle životní styl doopravdy, nejenom jak vypadá na sociálních sítích. Povykládá vám o negativních stránkách života v dodávce spolu se všemi problémy, fuckupy a ponorkou.

Více fotek a informací na:
www.instagram.com/salty_vanventures/ www.facebook.com/worklesswandermore/