V Řetové produkují lépe stravitelné A2 mléko

Orlickoústecko – V loňském roce otevřelo Zemědělské družstvo Sloupnice vlastní minimlékárnu se sídlem v Řetové. Vyrábí zde mléčné produkty z certifikovaného A2 mléka, které zatím není v České republice tolik rozšířené, přestože může být řešením pro některé alergiky. S procesem výroby se seznámil i radní pro venkov, životní prostředí a zemědělství Miroslav Krčil.

„Jsem rád, že jsem se mohl na tomto dalším konkrétním příkladu opět osobně přesvědčit o tom, jak se u nás v kraji vyrábí chutné a kvalitní produkty. Jedním z našich hlavních úkolů je informovat veřejnost o tom, že právě takoví výrobci si zaslouží naši pozornost, a měli bychom jejich potravinám dát šanci. U nás v Pardubickém kraji se snažíme hájit zájmy poctivých regionálních producentů a zemědělců bez ohledu na velikost podniku, snažíme se hájit zájmy českých spotřebitelů a budeme i nadále prosazovat posilování potravinové bezpečnosti. Zvláště v dnešní době je to mimořádně důležité," uvedl radní Miroslav Krčil bezprostředně po návštěvě podniku.

Minimlékárna se zaměřuje na produkci A2 mléka, původní variantu, u níž není prováděna standardizace ani homogenizace. Pro konzumenty je lépe stravitelné, vhodné je pak především pro ty, kteří mají intoleranci laktózy nebo alergii na mléčnou bílkovinu. Z mléka zde pak vyrábí další mléčné výrobky, jako jsou sýry, pomazánky nebo jogurty.

V Řetové produkují lépe stravitelné A2 mléko
« z 5 »

Autor: Bc. Denisa Píšová
Zdroj a foto: Pardubický kraj