V pátek hlásila záchytka plno…

Pardubice – Jakmile je víkend na dosah, otevírají se alkoholová stavidla. Tento problém se ale v závěru týdne objevil i v sousedních obcích, takže v pátek v osm večer hlásila pardubická záchytka plno.

Naštěstí stihla ještě pojmout dva zcela bezvládné muže, kteří se v centru města upravili pálenkou tak, že nebyli schopni jediného pohybu a ani dechové zkoušky.

Do soboty stav pacientů intoxikovaných alkoholem lehce prořídl, ale jen na chvilku. Strážníci tam v průběhu dopoledne dopravili další tři muže, kteří nezávisle na sobě konzumovali alkohol v různých časech i místech, nicméně, jejich konečná zastávka byla stejná a vystřízlivění z bezmála tří promilové hladinky proběhlo pod dozorem zdravotníků.

Ve výčtu událostí nasáklých alkoholem skončila i přetahovaná o láhev vína na benzince, kdy partičku osob bez domova usměrnili strážníci.

Stálá služba také přijala oznámení na vrávorajícího muže v areálu nemocnice, který se pokouší dostat do vozidla. Oznamovatel nahlásil, že muž se jeví jako opilý a má obavy, aby někoho za volantem neohrozil. Hlídka tohoto muže nalezla v momentě, kdy mu pomoc poskytoval již zdravotník, který si muže všiml. A alkohol v tom nebyl. Jednalo se o cukrovkáře, kterému zdravotní potíže i vrávoravou chůzi přivodil glykemický šok. Jelikož se celá událost odehrála v areálu nemocnice a o muže již bylo postaráno, zůstal i nadále v péči zdravotníků.

Autor: Lucie Klementová – Preventivní a informační služba Městská policie Pardubice
Zdroj a foto: Městská policie Pardubice