V Pardubicích ve středu na Extraligu družstev…

Pardubice – Do Pardubic se po roce vrací Extraliga družstev na ploché dráze. Letošní sezóna výrazně ovlivněná problémy s virem Covid 19 přinesla ve svém kalendáři mnoho změn. Tou nejvýraznější je ta skutečnost, že letošní ročník se uskuteční poměrně rychle, prakticky během jediného měsíce a to vždy jednou na dráze každého účastníka. Seriál bude před pardubickým závodem v polovině, po závodě ve Slaném, minulý týden a úterním v Liberci je ten ve Svítkově celkem třetím v pořadí.

Všechny týmy představí v Pardubicích své nejlepší jezdce. To znamená, že do sestavy domácího týmu se vrátil po absenci v úvodním závodě jeho kapitán Václav Milík. Ten spolu s Hynkem Štichauerem a novou akvizicí týmu Lotyšem Andžejem Lebeděvsem se budou snažit vrátit domácí týmy na pozice, na které jsou jejich příznivci zvyklí a potvrdit, že loňské čtvrté místo byla jenom souhra špatných náhod. Situaci částečně komplikuje zranění nejlepšího juniora Daniela Šilhána, ale slovák Jakub Valkovič byl v úvodu soutěže poměrně úspěšný.

První závod vyhrál ve Slaném domácí tým a ten ve vítězné sestavě přijíždí i do Pardubic. Domácí hvězdu a letošního mistra republiky Eduarda Krčmáře doplňuje vynikající polský jezdec Jakub Jamrog a dlouholetá opora Zdeněk Simota. Tým doplnil z pražské Markéty junior Jan Macek a tým je rázem jedním z favoritů letošní Extraligy.

Obhájce titulu z pražské Markéty staví především na svých odchovancích a juniory prakticky doplnil celé startovní pole. Je to silný tým a když k mladíkům Janu Kvěchovi a Petru Chlupáčovi, zkušeným Josefu Francovi a Ondrovi Smetanovi přijede na výpomoc Dán Matias Nielsen je to tým jako zvon.

Interteam letos změnil domácí prostředí. Startuje v Liberci, pražské mladíky na čele s Danielem Klímou a Filipem Hájem doplní zkušení Zdeněk Holub a dva zahraniční jezdci, v Pardubicích Polák Daniel Kaczmarek a junior Marko Levishyn z Ukrajiny je i to tým, který může poskočit na stupně vítězů, třeba i nejvyšší.

V každém případě slibuje Extraliga ve středu od 18 hodin v Pardubicích zajímavou podívanou, která zcela určitě stojí za zhlédnutí.

Startovní listina  PARDUBICE_16.09. 2020

Zdroj a foto: Zlatá přilba Pardubice