V Králíkách připravují stavbu sportovní haly

Orlickoústecko – Setkáním se starostou Králík Václavem Kubínem pokračovala páteční cesta hejtmana Martina Netolického po regionu Králicka. Společně řešili investiční záměry obce v čele s plánovanou stavbou sportovní haly, kde obec velmi aktivně hledá vnější zdroje z národních i evropských fondů. Společně také navštívili Památník obětem internace.

„Jednou z velkých investičních akcí, které obec do budoucna plánuje, je výstavba sportovní haly s původním finančním propočtem řádově 70 milionů korun. Celá investice je vyprojektovaná a obec má i platné stavební povolení. Vzhledem k finančnímu rozsahu, který se s ohledem na stávající situaci na stavebním trhu může zvýšit, je nezbytnou podmínkou získání dotačních prostředků z národních nebo evropských zdrojů. Jako nejvhodnější se v tuto chvíli jeví některá z potenciálních dotačních výzev Integrovaného regionálního operačního programu pro období 2021 – 2027," řekl hejtman Martin Netolický.

Ten se starostou Kubínem hovořil také o ubytovávání ukrajinských uprchlíků před válkou. „V tuto chvíli máme v našem městě ubytované ukrajinské uprchlíky v bývalém diagnostickém ústavu, ale také v rámci internátu opravárenského učiliště či dalších lokalit. V naší škole evidujeme přibližně 30 dětí, což je počet, který je pro nás zvládnutelný. Většina dospělých již sehnala práci ve městě nebo blízkém okolí a na dobrovolnické bázi je pro ně dvakrát týdně zajištěno vyučování češtiny," řekl starosta města Václav Kubín.

Hejtman se starostou společně navštívili také Památník obětem internace, který byl otevřen na Velkém náměstí v budově, ve které již sídlí Muzeum celnictví.

Autor: Mgr. Dominik Barták / Pardubický kraj
Zdroj a foto: Pardubický kraj