V Kolesách proběhl 22. ročník Vánočního běhu…

Pardubicko – Druhý svátek vánoční patřil v Kolesách u Kladrub nad Labem již tradičně běžeckým závodům. 22. ročníku Vánočního běhu se zúčastnilo rekordních 128 běžců.

Celé sportovní odpoledne zahájily dětské závody. V jednotlivých kategoriích zvítězili Kryštof Zářecký, Michael Král a Tomáš Metelka. Každé dítě bylo po doběhu odměněno perníkovou medailí.

Následoval společný start dospělých závodníků na tratích 5 a 8,1 km. Na 5kilometrové trati se vítězem stal Tomáš Mocek (18:55) a nejrychlejší ženou byla Marta Fenclová (19:01).

Na delší trati si pro vítězství doběhl Miloš Kratochvíl (29:36), v ženách zvítězila Táňa Metelková (31:21).

vanocnibeh
« z 3 »

V cíli čekalo běžce občerstvení včetně tradičního chleba se sádlem a horkého čaje, který si účastníci mohli vychutnat ve vratných kelímcích NickNack, díky jejichž využití se povedlo minimalizovat množství odpadu z celého běžeckého odpoledne.

„Nelíbilo se nám množství odpadu, které na podobných akcích vzniká. Po zkušenostech s recyklovatelnými kelímky jsme hledali jinou cestu, jak uspořádat akci šetrnější k životnímu prostředí. Vratné kelímky NickNack se na Vánočním běhu osvědčily a plánujeme v jejich využívání pokračovat," vysvětluje organizátorka běhu Tereza Pavelková.

K vyhlášení výsledků a příjemnému posezení jsme se přesunuli do restaurace Penzionu Kolesa. Kompletní výsledky a další informace najdete na www.behkolesa.cz.

Těšíme se na vás při dalším běžeckém klání na jaře 2019.

Zdroj a foto: Zenárna z.s.