V karavanu po Českomoravském pomezí ve čtvrtek 20. ledna na ČT2…

KRAJ – Druhá řada oblíbeného pořadu České televize V karavanu po Česku pokračuje dalším dílem ve čtvrtek 20. ledna od 21 hodin. Tentokrát zamíří moderátor Aleš Háma a režisér Jakub Wehrenberg do Pardubického kraje, konkrétně do turistických oblastí Českomoravské pomezí a Pardubicko.

Stejně jako v loňském roce, kdy se tvůrci pořadu vydali z Karlovarského kraje po jižní hranici až do kraje Zlínského, se diváci mohou i letos v průběhu ledna a února těšit na nové díly plné zajímavých tipů na výlet či dovolenou. V druhé řadě se na televizních obrazovkách představí severní část České republiky od Moravskoslezského po Ústecký kraj a Praha.

Nadcházející třetí díl zavede diváky i na řadu míst turistické oblasti Českomoravské pomezí. Televizní štáb zavítal například do Poličky, kde nemohla chybět návštěva rodné světničky hudebního skladatele Bohuslava Martinů ve věži kostela sv. Jakuba či procházka historickým centrem města. Natáčelo se také v Nových Hradech v překrásném areálu s rokokovým zámkem a rozlehlými zahradami. Českomoravské pomezí nabízí i mnoho přírodních krás. Proto se na obrazovkách České televize objeví i pozvánka na výlet do přírodní rezervace Toulovcovy maštale s pískovcovými skalními městy a roklemi. V pořadu ale dostanou prostor i dosud méně známé unikáty našeho regionu. Patří k nim například skalní obydlí ve Zderazi. Kromě Českomoravského pomezí představí Aleš Háma divákům i zajímavá místa krajského města Pardubice. Co dalšího Pardubický kraj návštěvníkům nabízí se můžete přesvědčit ve čtvrtek večer na programu ČT2.

Nové Hrady - V karavnu po Česku 2
« z 7 »

Na vzniku pořadu se podílela také destinační společnost Českomoravské pomezí. Za spolupráci děkujeme všem partnerům a provozovatelům turistických atraktivit v regionu Českomoravské pomezí, agentuře CzechTourism a Destinační společnosti Východní Čechy.

Pokud tedy hledáte inspiraci na výlet nebo letní dovolenou plnou zážitků, vydejte se s námi v karavanu po Česku už 20. ledna od 21 hodin na programu ČT2.

Autor: Jiří Zámečník, destinační společnost Českomoravské pomezí
Zdroj a foto:destinační společnost Českomoravské pomezí