V hudbě je spousta energie, říká zpěvačka Bára Poláková…

Pardubice – Tři prestižní hudební Ceny Anděl, hity jako Nafrněná nebo Kráva či Zlatá a Platinová deska Supraphonu. Populární zpěvačka a herečka BÁRA POLÁKOVÁ se vůbec poprvé představila se svou kapelou v Pardubicích. Po povedeném koncertě ve Společenském a výstavním centru Ideon si pak našla čas pro exkluzivní rozhovor pro Pardubice ŽIVĚ. 

Máte nějaké vzpomínky na Pardubice?

Jsem z Kolína, takže do Pardubic jsme jezdili docela často. Ale, že bych je dobře znala, to ani ne.

Z Pardubic pochází vaše kolegyně z kapely, vokalistka Kateřina Pechová, která si ještě pod dívčím jménem Sedláková zahrála například ve filmech Ulovit miliardáře či Rafťáci, v úspěšných muzikálech (například pražského Hudebního divadla Karlín i Východočeského divadla Pardubice) a probojovala se rovněž do finále České Miss. Jak vůbec vznikla vaše spolupráce?

Hrály jsme spolu v představení Lucie, větší než malé množství lásky. Jednou jsem hledala někoho, kdo se mnou půjde na Barovaní na Novou scénu Národního divadla v Praze a Káti jsem se zeptala a ona souhlasila. Od té doby jsem jí už říkala vždycky, protože jsme si to užily. 

Jak byste Kateřinu charakterizovala a co pro vás tato spolupráce s ní znamená? Co na ni máte ráda?

Vytvořili jako vokalisti dohromady takovou skvělou partu. Když nějaký koncert Káťa nejede, stýskají si po ní. Má v sobě silnou energii, která nás všechny moc baví. Stačí se na ni a ostatní vokalisty otočit dozadu, jak tam paří a hned se nám všem zvedne nálada.

Jak se vám daří skloubit vaše mateřské povinnosti s těmi pracovními?

Jako každý rok, budu mít i letos minimálně čtyři měsíce volna. Možná, že si to tentokrát protáhnu i přes celé léto, abych byla co nejvíc doma.

Projevuje se nějak vaše mateřství i do života kapely? A pokud ano, jak?

Asi nejvíc tak, že s nimi moc neposedím po koncertě. Jen úplně výjimečně. Dřív jsem navíc kojila, tak to bylo ještě náročnější a přicházela jsem těsně před koncertem a odcházela hned po něm. Teď už se to trošku uvolňuje

Co vám vaše kapela a koncerty dávají?

Energii. Jinou, než vám dávají děti. V hudbě je spousta energie.

Chystáte v současné době nějaký film?

Na jaře jsem točila film s Bohdanem Slámou Krajina ve stínu. V létě pak snímek Bábovky a ještě mě čeká natáčení s Patrikem Hartlem.

Jak je to s vašimi divadelními aktivitami? Stíháte je?

Ne, ne, bohužel nestíhám. V Dejvickém divadle jsme měli derniéru posledního představení, které jsem teď hrála. Nemám bohužel kapacitu zkoušet něco nového. Ale divadlo mi začíná pomalu chybět, tak se uvidí.

Autor: Tomáš Dvořák – Pardubice ŽIVĚ
Foto: Jaroslav Frank –
www.barborapolakova.com

  •  
  •