V dušičkovém týdnu opět strážníci posílí dohled v okolí hřbitovů

Pardubice – Památka zesnulých se blíží. Začaly dušičkové prodeje a návštěvy hřbitovů jsou v těchto dnech častější než v jiné dny v roce. Reagují na to i strážníci, kteří se opět zaměří na kontroly v místech posledního odpočinku.

Preventivní hlídková činnost bude probíhat jak uvnitř hřbitovů, tak i v jejich okolí. Strážníci se zaměří také na stánkový prodej i parkování, respektive dohlédnou na zachování průjezdnosti v okolí hřbitovů.  V případě, že budou návštěvníci mířit na centrální hřbitov a místa k parkování budou obsazená, mohou všichni využít velkou kapacitu přilehlého odstavného parkoviště v areálu Masarykových kasáren. Poplatek za celodenní stání činí 5 korun. 

Jako každý rok i letos opět nabádáme k tomu, aby případným zlodějům nedali návštěvníci šanci. Nenechávali  bez dozoru odložené tašky ani  osobní věci viditelně odložené v zaparkovaných vozidlech. Strážníci opět zvýší denní i noční kontroly, při kterých tradičně využijí i hlídky jízdní policie či psovodů. Kontroly budou probíhat nejen na centrálním hřbitově, ale také ve Svítkově, Pardubičkách a v Lánech na Důlku.  

Autor: Lucie Klementová – Preventivní a informační služba Městská policie Pardubice
Zdroj a foto: Městská policie Pardubice