V den svých narozenin si seniorka hrála na schovávanou se strážníky i s hasiči…

Pardubice – Silvestrovské odpoledne se proměnilo v záchrannou akci osamocené seniorky. Ta si dopoledne svému sousedovi stěžovala, že jí není dobře a velmi špatně se jí dýchá. Odpoledne, když ji chtěl soused překontrolovat, tak nereagovala na volání, ani zvonění či bouchání. Muž tedy s obavami o její zdraví zavolal na tísňovou linku strážníků.

Hlídka ale dopadla stejně jako soused. Jakákoli snaha o navázání kontaktu byla bez reakce. A tak došlo na hasiče. Ti se na místo dostavili i s žebříkem, aby vzápětí zjistili, že seniorka sedí na gauči a sleduje televizi. Pětadevadesátiletá stařenka strážníkům řekla, že slyšela, jak zvoní a bouchají, ale prý raději byla zticha a dělala, že není doma.

Nestává se často, aby zachraňovaná osoba vypadala v době zásahu lépe, než zoufalí zachránci, ale v tomto případě tomu tak bylo. Stařenka se totiž na všechny přítomné celou dobu hezky usmívala. Následovalo tedy poučení pro příště, že je lepší se ozvat a chovat se více zodpovědně. A protože zrovna v ten den žena slavila úctyhodné 95. narozeniny, následovalo i přání všeho nejlepšího a hlavně pevné zdraví. 

Kufry sbalený, jen ten alkohol zůstal na parkovišti

Zapomenutá přepravka plná alkoholu sice zamrzí, ale pořád to není takový průšvih, jako zapomenout na Kevina. I tak se manžel vracel pro bednu s alkoholem, kterou při nalodění do vozidla, zapomněli na parkovišti.

Štěstí nakonec stálo při všech. Jednak byl nálezce poctivák tělem i duší, takže celý objev předal strážníkům, a ti zase byli úspěšní při hledání zapomnětlivého majitele. Rodina totiž vlastnila vozy dva. Jedním alkohol přivezli a zároveň jej u něj zapomněli a druhým odjeli pryč z města slavit příchod nového roku. Silvestrovská detektivka sice skončila opakovanou jízdou sem a tam, ale všichni se nakonec mohli společně veselit. 

Nový rok? Nevím, dál.. 

I takhle si řada lidí nevybavuje vstup do nového roku. Strážníci museli pečovat hned o tři podnapilé osoby, které o sobě nevěděly. V šest ráno řádil cizinec jak tajfun a bral všechny, kteří se mu postavili do cesty. Nejprve chtěl porovnat svou přítelkyni, ale té se zastali dva kolemjdoucí, čímž spustili lavinu nadávek, agrese a nekonečného křiku. Bouřliváka tedy přijela zkrotit hlídka strážníků a po dechové zkoušce s výsledkem 1,74 promile skončil muž na záchytce. 

O půl hodiny později budili strážníci Šípkovou Růženku, která si ustlala uprostřed ulice hned vedle jízdního kola. Na místo úsměvu a poděkování hodných princezen se ale strážníkům dostalo celkem neurvalé odpovědi. I přesto projevili strážníci novoroční ochotu a místo na záchytku, předali ženu její matce, která bydlela nedaleko a slíbila, že se o dceru postará. 

Na chodníku v bezvládném stavu skončil i dvaapadesátiletý muž, kterému se nakonec strážníci věnovali víc, než bývá zvykem. Muž totiž nebyl schopen dechové zkoušky a tak si dal kolečko záchytka – nemocnice – nezbytná vyšetření – záchytka. Asistence strážníků byla u tohoto muže žádoucí, protože jak už to tak u některých podnapilých výtečníků chodí, bývají agresivní a napadají zdravotníky. Po opětovném zajištění pokoje na detoxikační stanici se mohli strážníci věnovat dalším událostem.  

Autor: Lucie Klementová – Preventivní a informační služba Městská policie Pardubice
Zdroj a foto: Městská policie Pardubice

 
 
 • Pardubicko dokončilo svoji strategii pro cestovní ruch…
 • Pardubice – Rok práce na strategickém dokumentu týkajícím se cestovního ruchu mají za sebou jeho aktéři v krajském městě i v oblasti

   
   
 • Primátor Charvát: Nekoupit spalovnu v Rybitví se ukázalo jako promarněná příležitost…
 • Pardubice – Město Pardubice ve čtvrtek 13. ledna podalo na Ministerstvo životního prostředí nesouhlasné vyjádření k obnovenému záměru Modernizace spalovny průmyslových odpadů, provozovna

   
   
 • Manželka ho nepřijala, záchytka ano…
 • Pardubice – Předem varujeme, že lihovina, na jejíž etiketě je azbuka, bývá určena jen zkušeným pijákům. Ti méně zdatní okusí

   
   
 • Pro Bylany je prioritou přestavba obecního úřadu a přístavba požární zbrojnice…
 • Chrudimsko – Hejtman Martin Netolický navštívil ve čtvrtek odpoledne obec Bylany nedaleko Chrudimi. Se starostou Tomášem Hrubým hovořil především o

   
   
 • GRAND Festival smíchu předznamená Kuličkiáda smíchu…
 • Pardubice – Tradičním předskokanem GRAND Festivalu smíchu, jehož 22. ročník bude Východočeské divadlo Pardubice hostit od 24. do 31. ledna,