V části regionů se od začátku května znovu navyšuje rozsah vlakové dopravy…

ČR – Vzhledem k nižšímu počtu cestujících v souvislosti s opatřeními proti šíření epidemie COVID-19 je podle požadavků krajských úřadů dočasně omezena regionální vlaková doprava ČD. Na začátku května některé samosprávy uvolňují přijatá omezení a znovu navyšují rozsah regionálního provozu. Změna se týká od 1. května Pardubického a Olomouckého kraje a od 4. května pak také kraje Moravskoslezského.

Opatření v dalších krajích budou postupně aktualizována v průběhu května podle požadavků jednotlivých objednatelů. Omezené jsou i nadále zejména vlaky v okrajových částech dne (tj. ráno a večer), některých posilových spojů v pracovní dny, víkendových a také rekreačních vlaků. Cestujícím doporučujeme, aby průběžně sledovali na webu informace o omezeních dopravy a své spojení si ověřili v elektronických vyhledávačích, které jsou průběžně aktualizovány. Za komplikace spojené s omezením provozu se cestujícím omlouváme.

Schéma omezení regionálních linek ČD (stav k 10. dubnu, 1. a 4. květnu 2020). V zeleně vyznačených regionech je k 1. a 4. 5. 2020 částečně nebo zcela obnoven provoz dosud omezených spojů.

Pardubický kraj – na většině tratí od 1. května obnovení plného provozu

Na základě rozhodnutí Rady Pardubického kraje je od 1. května 2020 na většině tratí v regionu obnovena doprava v původním rozsahu. 

Původní omezení regionálních vlaků ČD platila do 30. dubna. Od 1. května platí omezení už jen na tratích 031 v úseku Pardubice – Hradec Králové (zde je ale rozšířen provoz spěšných vlaků ve špičce pracovních dnů), 238 v úseku Hlinsko v Čechách – Havlíčkův Brod a 260 v úseku Česká Třebová – Svitavy – Březová nad Svitavou – Letovice, dále u několika spojů na tratích 010 v úseku Pardubice – Kolín a 017 v úseku Česká Třebová – Moravská Třebová. I nadále také pokračují omezení na tratích 020 Choceň (– Hradec Králové – Velký Osek) a 021 Týniště nad Orlicí – Letohrad stanovená sousedním Královéhradeckým krajem.

K dalším změnám dojde v návaznosti na chystané zmírnění omezení ze strany Královéhradeckého kraje.

Detailní přehled omezených vlaků v Pardubickém kraji (od 01.05.2020) (197 kB)


Královéhradecký kraj – omezení vlaků ČD do odvolání

Na základě požadavku Královéhradeckého kraje je od 23. března 2020 do odvolání omezen provoz regionálních spojů, od 30. března došlo k dalšímu omezení rozsahu regionální dopravy. 

Vzhledem k nízkému využití regionálních spojů v době mimořádných opatření a snaze minimalizovat počet zaměstnanců nutných pro zajištění jejich provozu je provoz spěšných a osobních vlaků v regionu podstatně omezen. Počet spojů dálkové dopravy na linkách R10 Praha – Hradec Králové – Trutnov a R14 Pardubice – Hradec Králové – Liberec zůstává prozatím zachován. Vzhledem k velkému rozsahu změn v pracovní dny i o víkendech doporučujeme cestujícím ověřit si spojení ve vyhledávačích spojení. V souvislosti s ukončením odstávky v závodu Škoda Auto v Kvasinách je od 27. dubna obnoven provoz vlaků do Solnice. 

Od 1. května je obnoven provoz spěšných vlaků mezi Hradcem Králové a Pardubicemi, které jedou ve špičce pracovních dnů. K dalším změnám by mělo dojít v průběhu května.

Přehled omezených vlaků v Královéhradeckém kraji (aktualizace k 01.05.2020)(221 kB)

Zdroj a mapa: České dráhy
Foto: ilustrační redakce Pardubice ŽIVĚ

  •  
  •