V areálu Chrudimské nemocnice vyroste nových 92 parkovacích míst

Chrudim – Jasným důkazem toho, že Chrudimská nemocnice má v rámci krajského zdravotnictví své pevné místo, jsou investiční aktivity, které Pardubický kraj a Nemocnice Pardubického kraje postupně připravují a realizují. Jedním z nich je rozšíření možností pro parkování. Nově díky krajské investici vznikne 92 nových parkovacích míst. Předpokládané náklady činí 8,5 milionu korun včetně daně.

„Parkování v blízkosti Chrudimské nemocnice řešíme s kolegy dlouhodobě stejně jako v případě dalších našich zdravotnických zařízení. Po projednání několika možností jsme se rozhodli pro výstavbu nové parkovací plochy pro 92 vozidel navazující na stávající parkoviště v areálu Chrudimské nemocnice. Celkové náklady investičního záměru činí 8,5 milionu korun," uvedl hejtman Martin Netolický.

Jedná se o rozšíření parkovacích ploch stávajícího parkoviště v severovýchodní části areálu směrem do jihovýchodní části areálu. „Nová plocha bude dopravně napojena na stávající parkoviště, bude odvodněna a osvětlena. Pro její vybudování bude nutné provést demolici dvou objektů, lehké plechové haly a bývalého skladu hořlavin, stojících v zájmovém prostoru. Dále budou vykáceny nízké, převážně keřovité porosty, demontováno stávající oplocení a vybourány dílčí drobné konstrukce související se založením skladových objektů a oplocení. Řešen bude také elektronický systém vjezdů a výjezdů z parkoviště v návaznosti na stávající systém," řekla náměstkyně hejtmana pro oblast zdravotnictví Michaela Matoušková.

Další postup příprav přiblížil náměstek hejtmana pro oblast investic Roman Línek. „Pro stavbu je nyní zpracovaná studie, která bude sloužit jako podklad pro následné zpracování projektové dokumentace, jejímž autorem je Radim Loukota. Pokud vše půjde podle našich představ, tak bychom stavbu chtěli provést v průběhu příštího roku," sdělil Roman Línek.

Autor: Mgr. Dominik Barták
Zdroj a foto: Pardubický kraj