Užijte si léto v Českomoravském pomezí a soutěžte o skvělé ceny!

Litomyšl – Letní sezóna je v plném proudu a na návštěvníky turistické oblasti Českomoravské pomezí čeká spousta zážitků i zpestření v podobě několika soutěží.

Pro všechny, kteří mají rádi výšky a báječné výhledy do krajiny, připravila destinační společnost Českomoravské pomezí novou soutěž „Vzhůru do oblak!“. Jak už název napovídá, provede je tato soutěž po rozhlednách, věžích i přírodních vyhlídkách, odkud se jim představí oblíbené turistické cíle z netradičního úhlu pohledu. Soutěžní místa se nenacházejí jen v historických městech Litomyšl, Moravská Třebová, Polička, Svitavy a Vysoké Mýto. Vydat se můžete také do Toulovcových maštalí, na hrad Svojanov či zámek v Nových Hradech nebo do Mladějova s průmyslovým muzeem a úzkokolejkou.

Hrací karta se soutěžními otázkami je k dispozici v informačních centrech nebo si ji lze stáhnout na www.ceskomoravskepomezi.cz. Pak už stačí jen vyrazit na výlet a pozorně se dívat. Najít odpovědi na jednoduché otázky bude pro každého určitě hračka. Na soutěžící, kteří najdou alespoň pět správných odpovědí, čeká v informačních centrech malý dárek. Najdou-li alespoň deset správných odpovědí, postupují do losování o hlavní ceny. Vyplněnou hrací kartu je možné odevzdat v informačním centru, zaslat poštou nebo naskenovanou či vyfocenou e-mailem. A o jaké ceny soutěžíme? Pro výherce jsou připraveny chytré hodinky, víkendové pobyty nebo volné vstupenky na památky, do muzeí či aquaparku.

Kromě výše uvedené novinky pokračuje i letos soutěž Kouzelné putování Českomoravským pomezím, která představuje pětadvacet nejzajímavějších turistických cílů regionu. Každý, kdo nasbírá požadovaný počet samolepek, můžete i v této soutěži vyhrát skvělé ceny. Nechybí mezi nimi mobil, tablet, stolní hry a spousta dalších.

Pro všechny fanoušky moderních technologií a dobré zábavy je tu aplikace Geofun. Jedná se o unikátní hru vycházející z populárního geocachingu, při které soutěžící navštíví atraktivní místa Českomoravského pomezí, dozví se spoustu zajímavých informací, budou se bavit při plnění nevšedních úkolů a také si zahrají o hodnotné ceny.

Uzávěrka všech soutěží je až na podzim, takže je stále dost času vydat se za novými zážitky a zkusit štěstí.

Zdroj a foto: destinační společnost Českomoravské pomezí

  •  
  •