Usnul nám vestoje a Napadení v Aquacentru…

Pardubice – 122 událostí za čtvrtek řešili strážníci v Pardubicích. Z ulice odstranili jednu použitou injekční stříkačku, řešili četné dopravní stížnosti včetně odtahu vozidla, krotili agresivní chování bezdomovců a řešili dva případy drobných krádeží.

V jednom případě šlo o noviny za ani ne 11 korun, ve druhém případě pachatelku předávali policistům, protože se prokradla až do pásma, kdy už svým jednáním spáchala trestný čin.

Usnul nám ve stoje

Hodinu a půl po půlnoci zvedali strážníci 23letého muže, který se usadil v silnici. Důvodem byla silná opilost.

Tu strážníci kromě jiného poznali i tím, že jakmile se jim muže podařilo zdvihnout ze země, usnul vestoje. Dechová zkouška ukázala 1,88 promile alkoholu v dechu a tak mu strážníci zařídili nocleh na bezpečnějším místě – na záchytné stanici.

Chtěl na věž za každou cenu

Svůj temperament nezvládal pardubickém Aquacentru 49letý muž. Tam se pro sebe a své děti domáhal vstupu na skokanský můstek, který byl kvůli probíhajícímu výcviku potápěčů pro veřejnost uzavřen.

Logicky nikdo nechce, aby vám při cvičném ponoru za krkem přistál skokan. Rozumná řeč s mužem ale nebyla a od urážek to došlo až ke strkanici. Při té byla zraněna 71letá žena. Strážníci po příjezdu na místo přivolali záchrannou službu a hlídku policie, která si kvůli vzniklému zranění událost převzala. 

Zdroj: Městská policie Pardubice
Foto: ilustrační Aquacentrum Pardubice

  •  
  •