Únorový Natura park…

Pardubice – Únor v Ekocentru PALETA bude ve znamení poznávání cizích zemí, na návštěvníky čekají v Natura parku hned tři cestopisné přednášky. Na své si tento měsíc přijdou i milovníci tvořivých workshopů. A nezapomíná se ani na děti – připravena je tradiční akce se zvířátky a stopovací hra.

V neděli 10. 2. proběhne Odpoledne se zvířátky, během kterého Ekocentrum PALETA zpřístupní jinak zamčená terária v zookoutku. Na pohlazení či něco dobrého k snědku se těší králíci, morčata, potkani, agama nebo scink.

14. 2. se společně s Honzou Musilem projdete Stezkami východního Tibetu. Kroky fotografa směřovaly k tibetské posvátné hoře Miňa Gangkar. Cestoval na konci období dešťů a tak nebylo jisté, zda horu přes husté mraky spatří… Přijměte pozvánku na krátký výlet po okolí plném horských luk, řek a kamenů a zjistěte, zda nakonec doputoval až ke svému cíli.

Od 15. 2. bude pro dětské návštěvníky připravena nová stopovací hra s názvem Co ukážou stopy. Hra o pejskovi ztraceném v zimním lese, o hledání stop zvířat a o tom, jak se jim v zimě žije, bude probíhat především ve vnitřních prostorách a zájemci si ji budou moci zahrát každý den během otevírací doby Natura parku.

20. 2. popovídá Ondřej Landa o tom, jaké je Rumunsko spontánní, divoké a pestré. Chcete vědět, jaká je rumunská příroda, jací jsou rumunští lidé a jak se žije v českých vesnicích v rumunském Banátu? Pak dorazte na přednášku umělce a etnografa, který cestoval a pobýval mezi různými domorodými kulturami světa a na několik let zakotvil právě v Rumunsku v české vesnici Šumice.

Dáváte před cestováním raději přednost tvůrčí činnosti? Pak Vás jistě potěší akce Stará řemesla, která je naplánována na 24. 2. V Natura parku si budete moci vyzkoušet filcování, paličkování, drátkování, předení, drhání, tkaní, karetkování nebo výrobu svíček.

Poslední ze tří únorových cestovatelských přednášek proběhne 26. 2., kdy se Jakub Kunát podělí o své zážitky z Putování po posledním himalájském království – po Bhútánu.

Natura park můžete samozřejmě navštívit i mimo akce. Je otevřeno denně mezi 14. a 20. hodinou. Více informací o akcích naleznete na www.paleta.cz nebo www.natura-park.cz.

Zdroj a foto: Ekocentrum Paleta

  •  
  •