Univerzita rozsvítí vánoční Strom přání, pomáhá také charitativními akcemi

Pardubice – Strom přání opět ozdobí kampus Univerzity Pardubice. Originální podobu dala vánočnímu smrku světová pandemie. Univerzita ji rozhodla udržet jako tradiční, protože si získala oblibu u studentů i akademiků. U slavnostně nasvíceného stromu se totiž během adventu i Vánoc promítají osobní přání.

Univerzitní strom v těsné blízkosti kolejí rozsvítí vysoká škola příští týden ve středu 30. listopadu. Ozdoby v podobě symbolických perníků na univerzitní vánoční strom vytvořily děti ze Základní umělecké školy Pardubice – Polabiny. Doplní je dvě stovky světel, které rozsvítí rektor Univerzity Pardubice prof. Libor Čapek přesně v 17.00 společně s celým vedením vysoké školy.

Slavnostní předvánoční moment doprovodí studentská akce s hudbou, během které se bude myslet na potřebné. Účastníci přispějí zakoupením punče nebo svařeného vína na nákup senzomotorických pomůcek do Dětského centra Veská, které pomáhá dětem a rodinám ve složitých životních situacích.

„Třetí role univerzity je v odpovědnosti, kterou bereme na Univerzitě Pardubice opravdu vážně. Také proto nabízíme pomoc, a rovněž napřímo sami pomáháme tam, kde je to potřeba. Předvánoční období je jedním z těch, kdy myslíme na druhé nejen jako univerzita, ale také jako lidé," říká doc. Petra Bajerová, prorektorka pro vnější vztahy Univerzity Pardubice.

Už tento týden ale univerzita pomáhala. Její zaměstnanci a studenti se rozhodli i letos podpořit dobrou věc ve spolupráci s Oblastní charitou Pardubice. V budově univerzitní auly vytvořili 85 adventních věnců, jejichž prodejem přispěli na podporu domácí hospicové péče. Uvázat a ozdobit jeden nebo hned několik tradičních i méně tradičních věnců dorazili studenti, zahraniční vysokoškoláci, pedagogové nebo absolventi vysoké školy. V letošním roce se vybralo 28 tisíc korun.

Autor: Mgr. Martina Macková – vedoucí Oddělení propagace a vnějších vztahů Univerzity Pardubice
Zdroj a foto: Univerzita Pardubice