Univerzita Pardubice získala licenci na unikátní antiplagiátorský program…

Pardubice – Univerzita Pardubice v tomto semestru nově využívá speciální internetový nástroj Turnitin, který umožňuje rychlé odhalení plagiátorství dokumentů. Program kontroluje vědecké práce, ale škola ho chce také využít k tomu, aby pomáhal studentům s psaním akademických textů.

„Je důležité, aby nejen akademici, ale už naši studenti přijali odpovědnost za své texty. A aby to byla skutečně od začátku do konce jejich vlastní práce. Tento program, který bereme jako preventivní nástroj, jim může pomoct,“ uvedla prof. Ing. Tatiana Molková, Ph.D., prorektorka pro vzdělávání a kvalitu Univerzity Pardubice.

Rostoucí objem internetových zdrojů velmi rozšiřuje příležitosti pro nelegální využívání cizích textů. Na tuto situaci Univerzita Pardubice reagovala zakoupením licence speciálního programu Turnitin. Kromě něj škola dál buduje depozitář závěrečných prací a je zapojena v antiplagiátorském softwaru Theses.

Už minulý měsíc se s novinkou seznámili akademici a zaměstnanci univerzity na speciálním semináři v rámci projektu Kvalita a profilace vzdělávacích aktivit na Univerzitě Pardubice (KAPR). Další workshopy pro zaměstnance i studenty budou následovat.

Autor: Martina Macková, vedoucí Oddělení propagace a vnějších vztahů Univerzity Pardubic
Zdroj: Univerzita Pardubice
Foto: ilustrační redakce

  •  
  •