Univerzita Pardubice rozsvítí vánoční strom a pomůže dětskému centru…

Pardubice – Univerzita Pardubice loni zdobila svůj strom poprvé a založila tím tradici, která i letos přinese vánoční atmosféru do kampusu a pomůže také dobré věci.

Vzrostlý smrk v těsné blízkosti Auly Arnošta z Pardubic letos kromě nezbytných světel zkrášlí i sedm desítek sněhových vloček vyrobených speciálně pro tuto příležitost. V nadcházejícím roce bude totiž vysoká škola v Pardubicích slavit 70 let od založení. Ozdoby symbolicky navrhli a na 3D tiskárně vytiskli akademici z Katedry polygrafie a fotofyziky Fakulty chemicko-technologické Univerzity Pardubice.

Vánoční strom univerzity rozsvítí rektor Univerzity Pardubice prof. Jiří Málek. Na akci zazní adventní písně v podání hudební skupiny studentů a absolventů Fakulty restaurování Musica Krakela a vánoční koledy zazpívají také studenti z Vysokoškolského uměleckého souboru Pardubice. Chybět nebude vánoční cukroví, svařený džus a víno. Nápoje připraví studenti z Rotaract Clubu Pardubice a výtěžek z jejich prodeje poputuje dětem a rodinám z Dětského centra Veská. Loni univerzitní akce přispěla více než 8 tisíci korunami na centrum hiporehabilitace Apolenka. Více na webu Univerzity Pardubice zde.

Součástí akce bude také otevření výstavy fotografií U: photo s tématem Můj život, moje společnost. Třicet snímků, jejichž autory jsou studenti a zaměstnanci školy, zachycují sociální a společenská témata. K vidění budou do 10. ledna 2020 ve vstupních prostorách Auly Arnošta z Pardubic.

KDY: 4. prosince 2019 v 17.00 (výstava U:foto od 16.15)
KDE: kampus Univerzity Pardubice – mezi univerzitní knihovnou a pavilonem kolejí D (výstava v Aule Arnošta z Pardubic)

Těšíme se na Vás!                                                                                            

Autor: Martina Macková – vedoucí Oddělení propagace a vnějších vztahů Univerzity Pardubice
Zdroj a foto: Univerzita Pardubice

  •  
  •