Ujel od měření, ale nebylo mu to nic platné…

Pardubice – Perfektní spolupráce s Vojenskou policií vedla až ke ztotožnění řidiče, který se pokoušel ujet od dopravní kontroly.

V Průmyslové ulici hlídka strážníků změřila černé vozidlo, které povolenou padesátku překročilo o třiadvacet kilometrů v hodině. Při spatření strážníka se zastavovacím terčem ale řidič vozidla místo zastavení sešlápl plyn a zmizel. Hlídka se do pronásledování zběsile ujíždějícího závodníka nepouštěla. Registrační značka vozu totiž bezpečně ukazovala na majitele.

Strážníci se proto obrátili na vojenskou policii s žádostí o dohledání řidiče. Vozidlo totiž neslo vojenskou značku a najít ji v příslušné evidenci netrvalo příliš dlouho. Pro pachatele si ale strážníci a vojenská policie nešli do kasáren, ale do pardubického autoservisu, kde stálo i hledané vozidlo. Armáda jej tam svěřila na údržbu, ale už ne na divoké jízdy městem.

Dlouhé trvání nemělo ani hledání 31letého řidiče, který se s ním bez dovolení vydal. Bez zajímavosti není ani to, že jízdu motorovým vozidlem mu zakázal i soud. Z toho důvodu se stal podezřelým ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a další řízení s ním už povede Policie České republiky.

Zdroj a foto: Městská policie Pardubice

  •  
  •