Udělám vše pro to, abych Pardubicím pomohl k lepším výsledkům, říká Tomáš Voráček…

Pardubice – Pardubice posílil defenzivní zadák Tomáš Voráček. V rozhovoru popisuje jeho konec v Plzni a rychlý přesun na východ Čech. „Budu dělat vše pro to, abych Pardubicím pomohl k lepším výsledkům,” vyhlašuje.

„V Plzni jsem byl na hostování na měsíc ze Sparty. Měli nějaké zraněné obránce, ti se však začali uzdravovat, takže mi bylo řečeno, že to nedopadne. Mrzelo mě to. Když se ozvaly Pardubice, tak jsem neváhal a hned dorazil,” doplnil devětadvacetiletý urostlý obránce, který bude tvrdit muziku. V obranném páru doplní Jana Koláře.

„Některé kluky znám dlouhodobě z extraligy. Popravdě trenéry a manažery ne, ale je pravda, že třeba s Petrem Čáslavou jsem hrál v jedné obranné dvojici v národním týmu. Se zbytkem se poznám. Na reprezentačním srazu jsem myslím hrál i s Janem Kolářem. Před zápasem si řekneme základy, co chceme hrát a když na sebe budeme během utkání mluvit, tak by to mělo být v pohodě,” tvrdí defenzivní specialista.

Radek Bělohlav před utkáním se Zlínem

Pardubice se opět po týdnu představí před domácími fanoušky a utkají se s týmem, kterému mají co vracet a nemají na něj z poslední doby příliš příjemné vzpomínky. „My jsme hlavně řešili, že mají jiného trenéra, trošku změnili systém, změnili systém přesilovek. Připravujeme se na ně a máme jim co vracet, vlastně po zápase ve Zlíně musel odejít Láďa, takže máme co vracet,“ připomněl hlavní trenér Radek Bělohlav.

Pardubičtí mají aktuálně sérii utkání proti týmům z podobných pater tabulky, v posledních dvou zápasech brali nakonec jen bod, nyní už by si přáli zvítězit s plným bodovým ziskem, aby se odrazili od spodu tabulky. „My se z těchto zápasů zatím nevyhrabeme, myslím, že každý zápas hrajeme o hodně. Ano, teď máme tři zápasy rychle po sobě a jsou pro nás důležité.“

Již pro páteční zápas mohou trenéři počítat s urostlým obráncem Tomášem Voráčkem, jehož příchod do Dynama se dotáhl ve čtvrtek. Naopak nebude moci nastoupit Tomáš Knotek, jenž zápas 20. kola předehrával ještě v dresu Karlových Varů. „My to už dlouho táhneme na šest beků, sedmnáctiletý Michal Hrádek nám vyplňuje sedmého obránce, takže jsme dlouho hledali někoho volného. Tomáš Vonráček začne s Kolářem ve dvojici, pojedeme na sedm obránců a jsme rádi, že už obranu můžeme rozložit na více sil,“ říká Bělohlav.

Zdroj a foto: HOCKEY CLUB DYNAMO PARDUBICE, a.s.

  •  
  •