Událostmi nabitý víkend Městské Policie – záchytky, agresivita i hřebíky v silnici…

Pardubice – Celkem tři hudební akce tento víkend – technoparty v bývalém vojenském prostoru, hudební festival v pivovaru a v mlýnech znamenaly také četné stížnosti na rušení nočního klidu v Pardubicích.

K tomu se přidalo několik oznámení i z okolí restauračních zařízení. Jednoho takového křiklouna hlídka odchytila v baru na Karlovině. Nejprve ve tři hodině statečně hulákal na celou ulici, při příjezdu hlídky na místo pak utíkal do podniku a pokusil se ukrýt na toaletách. Alkoholem notně zmožený muž strážníkům dlouho odmítal sdělit totožnost, dožadoval se hlídky státní policie, se kterou ale nic nepořídil, následně pak strážníkům vyhrožoval právníkem a loučil se s nimi výkřiky o shledání se u soudu. K tomu však zřejmě nedojde, neboť jeho rušení nočního klidu bude řešit správní orgán.

Krom těchto událostí strážníci řešili i řadu dalších událostí. Z ulic města odstranili čtyři použité injekční stříkačky, vysvobodili jednu ženu uzamčenou na hřbitově, vyjeli na signál v tísni k invalidnímu muži, do příjezdu majitele zajistili hospodu, která zůstala v noci nezamčená a otevřená. Odstranili také velké množství hřebíků, které někdo rozsypal v křižovatce na Pernerově náměstí a na ulici kpt. Bartoše. Policistům předali dvě osoby, po kterých bylo vyhlášeno pátrání. A například v Blahoutově ulici zabránili strážníci dvěma bezdomovcům proměnit přístřešek zastávky MHD ve skládku a ubytovnu v jednom poté, co ji dvojice mužů hodlala proměnit ve své nocoviště.

Noc přístrešek Blahoutova
« 1 z 4 »

K agresivnímu 46letému muži ze Slovenska v hale hlavního pardubického nádraží vyjela hlídka strážníků na žádost ostrahy. Ani příjezd uniforem muže nezklidnil. Naopak se strážníky po chvíli jednání pokusil i napadnout. Proto dostal na ruce pouta, která mu byla sejmuta až při hospitalizaci na záchytné stanici, kde nadýchal 2,71 promile alkoholu v dechu.

Alkohol byl tento víkend vůbec problém řady lidí. Od pátku do neděle strážníci postupně na protialkoholní záchytné stanici umístili dvanáct osob v různém stadiu opilosti. Krom již zmíněného agresivního muže to byla například notně opilá žena, která přebrala na hudebním festivalu. Muže, který se pod vlivem alkoholu pohyboval v Hlaváčově ulici, nebo jiného, který spal na zastávce autobusu a nadýchal téměř 3 promile alkoholu. Vrcholem byl muž, kterého hlídka nalezla za obchodním centrem v centru města a který nafoukal rekord celého peletonu – přes 3,5 promile alkoholu v dechu.

Na závěr víkendu pak hlídka strážníků v noci z neděle na pondělí zastavila na Hradecké ulici řidiče osobního vozidla, u kterého dechová zkouška prokázala požití alkoholu před jízdou. Bulharský řidič se ještě strážníků ptal, zda 0,83 promile „má jako být problém“. Poté co mu muži zákona vysvětlili, že to problém opravdu je, byl předán k dořešení hlídce státní policie.

Autor: Bc. Jiří Sejkora -Městská policie Pardubice
Zdroj a foto: Městská policie Pardubice

  •  
  •