Tereza Hradilková, Floex a kol. ✦ Nepřestávej

Kdy:
29/01/2020 @ 20:00 – 22:00
2020-01-29T20:00:00+01:00
2020-01-29T22:00:00+01:00
Kde:
Divadlo 29
Ul. Sv. Anežky České 29
530 02 Pardubice
Česko
Tereza Hradilková, Floex a kol. ✦ Nepřestávej @ Divadlo 29 | Pardubický kraj | Česko

✦ Po mezinárodně úspěšné inscenaci Švihla přichází Tereza Hradilková s novým sólovým pohybovým představením, ke kterému hudbu složil a živě ji provádí multimediální umělec Floex.

✦ Tereza Hradilková v Nepřestávej pokouší možnosti vyjádření neuchopitelného světa hudby, vášně a sexuality. Představení nachází inspiraci v práci a pohybovém slovníku dirigenta. „Zajímá mě, co všechno role dirigenta obnáší. Kdo řídí celý orchestr, interpretuje danou partituru, nakolik se jí musí držet a kde jsou hranice jeho tvůrčí svobody,“ říká Tereza Hradilková. Prvotním impulzem k tvorbě představení se pro ni stala spolupráce na opeře Arsilda, kde se setkala s dirigentem Václavem Luksem z renomovaného barokního ensemblu Collegium 1704.

✦ Autorka však pracuje s rolí dirigenta v širším kontextu. „Snažila jsem se jít hlouběji v otázce, proč mě zajímá právě toto téma, a zjistila jsem, že mě přitahují i jeho další aspekty, jako je moc, kontrola, a naopak možnost věci pustit a dovolit si být křehký a zranitelný,“ vysvětluje umělkyně. Tereza Hradilková se ptá, kdy a jak přejímáme roli dirigenta v našich životech, co všechno nás v nich řídí, čím se necháváme ovlivnit a jak moc držíme osud ve svých rukou. Kdo je dirigentem uvnitř nás? Jsme spíš ti, co následují, nebo máme tendenci druhé vést?

✦ Nepřehlédnutelným partnerem performerky je autor hudby Tomáš Dvořák alias Floex. Jeho nápaditá kompozice udává celé inscenaci rytmus a dramaturgii.

✦ Na České taneční platformě 2019 získala Tereza Hradilková za inscenaci Nepřestávej zvláštní uznání Mezinárodní poroty za intenzivní pohybový výzkum, díky němuž dosáhla výjimečné prezence na scéně a zároveň vytvořila silně intimní a fascinující atmosféru.

✦ Délka představení: 35 minut. Po představení proběhne debata s tvůrci.