Pernštejnlove 2020

Kdy:
28/07/2020 – 01/08/2020 celý den
2020-07-28T00:00:00+02:00
2020-08-02T00:00:00+02:00
Kde:
Zámek Pardubice
Zámek
530 02 Pardubice I
Česko

Léto a odpočinek, zábava, festivaly, putování po památkách, setkávání s přáteli… to jde dohromady. A jak vypadá vaše ideálně strávené léto? Co třeba na pardubickém Zámku, kde i letos ve dnech 28. 7. – 1. 8. proběhne divadelní festival Pernštejn(l)ove!

Na festivalu pod širým nebem diváky opět čeká to nejlepší z amatérského i profesionálního divadla. Pernštejn(l)ove má jednotnou dramaturgickou linku. Zaměřuje se na lásku a vztahy ve všech podobách. Letošní novinkou je šapitó, ve kterém proběhne odpolední program. Vůbec poprvé přivítáme na festivalu zahraniční hosty.

************************************************************************************

Více než 100 repríz má za sebou autorská mafiánská opera Il Congelatore – Zmrazovač v podání pražského Divadla Ad Hoc. Muzikál je plný napětí a morálních dilemat prošpikovaných hudebním géniem Verdiho, Pucciniho, Leoncavalla, Bizeta a dalších mistrů. Romance a akce, živý orchestr, mrtvé mrtvoly. Invenční a vtipnou hudební komedii uvidíte na zámeckém nádvoří v úterý 28. 7. 2020 od 21:00 při zahájení festivalu.

Ve středu 29. 7. 2020 od 18:00 nabídneme další titul se spoustou písní. V šapito na prvním rondelu zámeckých valů se odehraje jeden z nejžádanějších titulů Divadla Tramtarie Olomouc. Kabaret nahatý Shakespeare nabídne pět nejslavnějších tragédií Williama Shakespeara v jedné divadelní komedii.

Jsme nesmírně rádi, že se nám po dvouletém jednání podařilo získat pro náš festival inscenaci Oskar a růžová paní v podání Jana Sklenáře a Martiny Eliášové, herců Klicperova divadla v Hradci Králové. Budou vám vyprávět příběh desetiletého Oskara a jeho pečovatelky. Neúnavný rozumbrada, který tráví své dny v nemocnici, má díky hře vymyšlené babi Růžou možnost prožít si celý dlouhý lidský život. Hraje se ve středu 29. 7. 2020 od 21:00 na zámeckém nádvoří.

Z Karlových Varů do Pardubic dorazí Divadelní studio D3 s hořkosladkou komedií o manželství Tři verze života. Dva manželské páry. Jeden z nich přichází na večeři ke druhému, ale přichází o den dřív, než bylo domluveno. Hru touze po tom, co nemáme, ale chceme a nikdy nemůžeme mít uvedeme ve čtvrtek 30. 7. 2020 od 18:00 v šapito.

Slovenský soubor Divadlo Commedia baví svými komediemi diváky napříč celým bývalým Československem. Konečně se zastaví i u nás. Ve čtvrtek 30. 7. 2020 od 21:00 na zámeckém nádvoří si můžete vychutnat celosvětově známý satirický příběh Don Quichot a Sancho Pancha v originální verzi neméně originálního souboru.

Skvělá autorská situační komedie, která se letos stala suverénním vítězem soutěžní přehlídky v Červeném Kostelci. To je Haló a soubor U.F.O. (Unie ftipných osobností) z Týniště nad Orlicí. Lumír má prosperující podnik, peníze a krásnou mladou ženu. A také chamtivou bejvalku, natvrdlého syna a stále tíživější pocit, že až tu jednou nebude, nikdo si na něj nevzpomene. Uvidíte v pátek 31. 7. 2020 od 18:00 v šapito.

Láska hory přenáší, ale vášeň dělá z lidí… co? Kdo nechce vzplanout, nesmí do lesa! Známý pražský soubor Geisslers Hofcomoedianten propojuje moderní umění se starým, komické s tragickým, vznešené s přízemním. V pátek 31. 7. 2020 ve 21:00 přiveze na zámecké nádvoří erotickou němohru V borůvčí. Těšte se na moderní, komediální, vizuálně působivé a velmi hudební divadlo.

V sobotu 1. 8. 2020 od 18:00 v šapito pro vás máme Představení (rande) naslepo. Kdo bude hrát? Neřekneme! Co to bude za titul? Nevíme. Jít na divadlo a nevědět, co mě čeká?! To je něco jako rande naslepo. Berte to od náš jako dárek k 5. výročí festivalu o lásce a vztazích ve všech podobách. Bude to situační komedie nebo tragédie? Nadchne mě černý humor? Nebo mě přišpendlí k sedačce muzikálové hity? Co si mám vzít na sebe? A koho s sebou? Pochyby jsou na místě!

Divadlo bez zákulisí, Sokolov uvede v sobotu 1. 8. 2020 od 21:00 hořkou komedii nazvanou Tlustý prase. Mladý, úspěšný Tom se na obědě setká s Helenou. Zatímco on je IN, ona je … tlustá jako prase. Je tak jiná než dívky v jeho světě, že se do ní zamiluje. Láska je slepá, ale Tomovo okolí, Carter a Jeannie, ne. Jak dopadne střet světa IN a OUT?

Program ještě průběžne doplňujeme.
Festival se koná za každého počasí.

www.pernstejnlove.cz