FAMFEST 2019

Kdy:
11/10/2019 – 12/10/2019 celý den
2019-10-11T00:00:00+02:00
2019-10-13T00:00:00+02:00
Kde:
IDEON Pardubice
Jiráskova 1963/1963
530 02 Pardubice I-Zelené Předměstí
Česko

Ve dnech 11. 10. a 12.10. 2019 se koná Famfest 2019. Famfest je festival pro celou rodinu.

Pro děti, rodiče i seniory je připraven zajímavý program

Po oba dny se nudit rozhodně nebudete. Pro malé i velké jsou připraveny workshopy, dílničky, dětské a herní koutky, sportovní dráhy. Fakulta chemicko-technologická doveze pojízdnou chemickou laboratoř nabídne zábavu pro malé i velké návštěvníky, které čeká kvíz vybavení. Budete společně objevovat svět barev, podmaníte si oheň a zkrotíte hady vylézající z písku. Prozkoumáte nápoje, které rádi pijete, a jako detektivové budete hledat tajné zprávy a otisky prstů. A na závěr vypustíte ducha z láhve a budete si něco přát. Zjistíte něco o svém zdraví, můžete si nechat změřit své tělesné hodnoty, otestovat své plíce, jak se starat o své srdce, v medvídkové nemocnici se dozvíte, jak funguji orgány, budete si moci vyzkoušet první pomoc. Městská policie připravila seznámení seniorů s trestnou činností páchanou na seniorech, prevencí rizikového chování i pravidel týkajících se podomního prodeje, seznámení s případy z praxe a platnou legislativou. Základní orientace v metodách podvodných jednání, se kterými se mohou setkat na internetu. Zajímavým projektem je SWAP Pardubice naživo, kdy návštěvníci mohou donést oblečení a věci, které nepotřebuji, zároveň si mohou odnést něco z nabízeného, nebo si jen vybrat.

Nejen pro děti je připravena úniková hra. U vstupu dostanete kartičku s otázkami, odpovědi najdete po celém Ideonu, při odchodu vhodíte do připravené nádoby . V sobotu v 17:30 proběhne losování o zajímavé ceny. Hlavní cena je pronájem auta na víkend, dalšími cenami jsou designové světlo, vstupenky na koncert Tomáše Kluse, Charitativní koncert Michala Hrůzy a do kina Cinestar, které zajistil OC GRAND.

Dalším zpestřením bude foto koutek s malováním na obličej. Pro mlsné jazýčky bude možnost ochutnat něco dobrého, nebude chybět ani vozík se zmrzlinou. K relaxaci jsme pro vás připravili relaxační zónu s knihovnou a čtecím koutkem, čajovnou a dobrou kávou. Součástí bude i výstava více jak třiceti obrazů mladých nadějných umělců a autorské čtení. S nabídkou jsme nezapomněli ani na domácí mazlíčky.

Souběžně bude probíhat program v divadelním a přednáškovém sále, který je více než nabitý. Ke každé zakoupené vstupence máte vstup na festival zdarma. Cestovatelské besedy: Ladislav Kalous vás provede po železničních nitkách do Pekingu, dobrodružná cesta z Ústí nad Orlicí napříč Sibiři, Mongolskem a Čínou. Slávek Král se svojí fenkou Corey vyrazil stopem po 19 státech Euroasijského kontinentu. Vznikl z toho příběh, kde nebude věřit, co všechno se může pokazit. Přivítáme i Dana Příbáně s přednáškou Trabantem napříč kontinenty s podtitulem, když se chce, tak to jde… Věřte nám, testovali jsme to na lidech! Nejen pro ženy bude přednáška o zdravém životním stylu od významné české odbornice PharmDr. Margit Slimákové. Motivační hodinu strávíme s pardubickou rodačkou Evou Urbanovou, která i přes nepřízeň osudu, dokázala svojí pílí firmu České bedýnky opět postavit na nohy a reprezentovat Českou republiku a svoji firmu v daleké Číně. Pro děti jsou připraveny pohádky a přednáška o výletě našeho krtečka spolu s americkým astronautem do vesmíru. Pan Halousek z České astronomické společnosti zodpoví veškeré dotazy ohledně této výpravy. O závažnosti viru HIV nám poví Milan Šatník a manager Freddieho Mercuryho pan Peter Freestone. Popisují příběh známého bouřliváka Freddieho Mercuryho. Program i odlehčíme a pozveme komedii plná humoru One man shov TÁTA, nás ,,přenese“ do hlavy novopečeného otce. O tom, jak intimní život jde do háje.
Navštivte náš festival, kde se nejen pobavíte, ale i něco dozvíte.

Sledujte nás na: www.facebook.com/2019famfest