Craig Shepard (US) ⇢ Silent Walk

Kdy:
26/10/2019 @ 10:00 – 13:00
2019-10-26T10:00:00+02:00
2019-10-26T13:00:00+02:00
Kde:
GAMPA - Galerie města Pardubic
Příhrádek 5
Zámek, 530 02 Pardubice-Pardubice I
Česko
Craig Shepard (US) ⇢ Silent Walk @ GAMPA - Galerie města Pardubic | Pardubický kraj | Česko
Tichá procházka ulicemi města pod vedením Craig Shepard. Sdíleným tichem skupina vytváří organickou oázu klidu, která se pohybuje městskou krajinou. Nechte se provést Pardubicemi, bez stresu a cíle, o němž byste museli uvažovat.
Soustřeďte se jen na každý daný moment, prožijte jinou zkušenost z města, které zdánlivě znáte jako své boty. ????????

Craig Shepard je americký trombonista, skladatel a zvukový umělec, jehož práce je charakterictická citlivým a poetickým přístupem k tichu a k veřejnému prostoru. Jedním z jeho nejznámnějších projektů je On Foot, který realizoval ve Švýcarsku (2005) a ve Spojených státech (2012). Ve Švýcarsku, na své 31-denní pouti z Ženevy do St. Margrethen, každý den složil a odehrál novou skladbu. Ve Spojených státech – New Yorku, pak během 91 dní skrz naskrz probrouzdal Brooklyn, aby den co den vytvořil novou skladbu a každou neděli pak na jiném veřejném prostranství Brooklynu odehrál koncert. Jiným z jeho hudebních projektů je např. Trumpet City – živá zvuková instalace pro 18 a více trumpetistů ve veřejném prostoru.

〈 ENG 〉
Silent, cell-phone-free walk, lead by Craig Shepard. By committing to each other to keep silence, a group creates a bubble of stillness which moves through the urban landscape. Let go of the need to consider where you are going. Focus simply on where you are. Enjoy a new experience of the town where you live. ????????

Craig Shepard is an american composer, trombonist and sound artist, who makes music related to stillness. His projects include On Foot: Switzerland (2005), On Foot: Brooklyn (2012), or Trumpet City. In Switzerland, he walked 250 miles. Every day he composed a new piece, wrote it down and performed it. In Brooklyn, he walked everywhere he went. For each of 13 weeks, he composed a new piece and each Sunday, he led a silent, cell-phone free walk to a different location in Brooklyn and performed the piece he composed that week outdoors in a public space. Trumpet City is a 60 minute live-installation of 18 or more trumpets performing outdoors in a public space.