Antez ☍ Petr Válek ☍

Kdy:
16/09/2020 @ 20:00 – 22:00
2020-09-16T20:00:00+02:00
2020-09-16T22:00:00+02:00
Kde:
Divadlo 29
Ul. Sv. Anežky České 29
530 02 Pardubice
Česko
Antez ☍ Petr Válek ☍ @ Divadlo 29 | Pardubický kraj | Česko

☍☍ Dvojkoncert unikátního francouzského umělce Anteze a jesenického zvukového badatele-vynálezce-výrobce-jůtubra Petra Válka.

☍☍ ANTEZ je francouzský zvukový umělec a sochař, který improvizuje, vytváří zvukové instalace, spolupracuje s divadly, tanečníky i filmaři. Jeho aktuální projekt Continuum je skladbou pro tělesný pohyb, tření a rezonování bicích nástrojů. Antez zpočátku používal převážně činely, ale postupně začal využívat jakýkoli typ perkusivního objektu, který určoval další rozvijení projektu. Posluchač se může ponořit do intimity zvukové hmoty a oddat se obřadu rozvíjení zvuku od obtížně slyšitelných úrovní až po ultraintenzivní sekvence. Antez s polupracoval s hudebníky jako jsou Yann Gourdon, Seijiro Murayama, Tim Hodgkinson, Joris Ruhl nebo Jérôme Noëtingerer.

☍☍ Jesenický výtvarník a zvukový badatel PETR VÁLEK je znám svými doma vyráběnými elektronickými ruchadly a neuvěřitelnou spoustou publikovaných nahrávek. Mechanické a elektro-mechanické zvukové nástroje, různé samohybné, či kinetické objekty staví obvykle z domácích potřeb a nalezených předmětů. V posledních letech také v domácím studiu, na zahradě, nebo v krajině nahrává „instruktážní” videa, která zveřejňuje na facebooku. Díky nim se stal patrně světově nejznámějším současným tuzemským experimentálním umělcem.

V den koncertu bude mít Petr Válek zároveň vernisáž výstavy svých výtvarných prací a kinetických objektů Přítvory (a jiná havěť) ve VČG (Východočeská galerie v Pardubicích). Jeho sporadické výstavy i vystoupení jsou opravdu intenzivní a více než doporučitelné, nenechte si to ujít!