Učni skládají závěrečné zkoušky za zvuku pilníků…

Svitavy – V těchto dnech skládá v Pardubickém kraji zhruba 1500 učňů z dvouletých a tříletých oborů závěrečné zkoušky. Ty se skládají z písemné, praktické a ústní části. Do čtyř odborných dílen Střední odborné školy Svitavy  zavítal radní pro oblast školství Bohumil Bernášek.  

„V prvé řadě oceňuji, že se zkouška koná v řádném termínu a za dodržení předepsaných podmínek.  Žáci  nemohli několik měsíců docházet na odborný výcvik, jejich příprava tak byla zkrácená. Svitavští učni se ale podle mého názoru dokázali přesto připravit velmi dobře. Pevně věřím, že všech 38 strojních mechaniků, obráběčů, nástrojařů nebo instalatérů splní všechny tři části závěrečné zkoušky a získá výuční list. Jedná se o řemesla, která jsou na trhu práce dlouhodobě nedostatková,“ sdělil radní pro oblast školství Bohumil Bernášek.

Na SOŠ Svitavy se pedagogové a žáci zvládli připravit nejen na zkoušky. Učitelé odborného výcviku rozhodně nezaháleli ani v období nucené pauzy. Řezali plast na štíty a na 3D tiskárnách vyráběli upevňovací řemínky.  Neodechnou si ani v následujících dnech. 

„Dne 8. června nás čeká jednotná přijímací zkouška na maturitní strojírenský obor.  Zájemce o studium ale máme do všech našich oborů. Čekají na ně moderně vybavené dílny a vysoce kvalifikovaní učitelé a mistři,“  řekl ředitel školy Leoš Říha.

Zdroj a foto: Pardubický kraj

  •  
  •