„U Žlutého psa jsem viděl plno rozkošných zoufalců. A to i na pódiu," vtipkoval zpěvák kapely Mňága a Žďorp Petr Fiala

Pardubice – Povedený „pardubický" víkend má za sebou populární skupina Mňága a Žďorp. Po pátečním veřejném koncertu vystoupila v hudebním klubu Žlutý pes ještě v sobotu na soukromé oslavě. Už v úvodní den této dvoudenní „štace" byla znát její velká chuť do hraní.

Tři měsíce nehráli před lidmi

„Tři měsíce jsme nehráli," vysvětloval frontman kapely Mňága a Žďorp Petr Fiala. „Moc jsme se těšili na lidi," prohlásil. „Ale samozřejmě jsme dělali, jako kdyby se nic nedělo a předtím normálně vystupovali," usmíval se během prvního letošního koncertu Mňágy.

„Nevěděli jsme, co máme čekat, jestli vůbec někdo přijde a co bude," svěřil se Petr Fiala, jehož potěšilo, jak publikum v zaplněném klubu skvěle reagovalo. „A to jsem úplně zapomněl, co mám říkat mezi písničkami," přiznal lídr Mňágy. „Písničky jsme cvičili, ale co se týče promluv mezi nimi, tak ty ne," řekl zpěvák kapely, která si na páteční večer připravila celou řadu svých známých hitů. 

Mnoho hitů si zpívalo i publikum 

Došlo například na Písničku pro tebe, Hodinový hotel nebo na pecky Nagasaki Hirošima, I cesta může být cíl, Měsíc, Matahari, Nejlíp jim bylo či vypalovačku Spaste svoje duše. Většinu z nich si s Mňágou její fanoušci s velkým gustem zazpívali společně. „Z koncertu jsme měli opravdu výborné dojmy," podotkl Petr Fiala, jehož prý potěšilo, že u Žlutého psa viděl plno „rozkošných zoufalců, a to i na pódiu".

Čistá radost z hraní u „Žluťáka" Pardubické obecenstvo také trochu poškádlil, když komentoval aktuální nepříliš radostnou formu hokejistů Dynama. Na tenký led záměrně zabrousil i ve chvíli, kdy narážel na rivalitu se sousedním Hradcem Králové. „Byl to z mé strany laciný populismus," vtipkoval frontman kapely z „Valmezu", z které byla u „Žluťáka" cítit čistá radost z toho, že se může opět potkat se svými příznivci a potěšit je.

Mňága a Žďorp - Žlutý pes Pardubice, 25.2.2022 | Foto: Tomáš Veleta
« z 19 »

Autor: Tomáš Dvořák
Foto: Tomáš Veleta