U požáru skládky ve Zdechovicích zasahovalo 12 jednotek hasičů, byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu…

Pardubicko – U požáru skládky o rozloze 110x30m ve Zdechovicích zasahovalo od 1.30 hodin 12 jednotek hasičů. Byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu. Požár si vyžádal i mezikrajskou pomoc.

Na místě bylo zřízeno čerpací stanoviště u rybníka a kyvadlová doprava vody na místo požáru. Na likvidaci ohně hasiči použili vodu se smáčedlem. Zásah jednotkám komplikoval velmi obtížný pohyb po skládce, která byla ve svahu. Po celou dobu hasiči zasahovali v dýchací technice. Hasiči si vyžádali na místo dron.

Z důvodu nadměrného kouře ve městě Chvaletice, byl vyslán měřící chemický vůz z Institutu ochrany obyvatelstva HZS ČR na měření látek v ovzduší.

Kolem dvanácté hodiny má přijet speciální technika z Liberce na rozhrabávání požářiště a poté jednotky využijí opakovaně dron na odhalení nových ohnisek.

HZS Pozar Zdechovice 2004202005
« 1 z 9 »

V 9.45 hodin je na místě devět jednotek, skládku prolévají vodou.

Při požáru nevznikla žádná škoda a příčina je v šetření.

Zasahující jednotky: Profesionální jednotky ze stanice Přelouč a Pardubice, dobrovolné jednotky – Zdechovice, Lázně Bohdaneč, Jedousov, Řečany n./Labem, Přelouč, Lipoltice, Choltice, Kladruby n./Labem, Svatý Mikuláš a Týnec n./Labem.

Zdroj a foto: HZS Pardubický kraj, JSDH Zdechovice

  •  
  •