Týden teorie a praxe v ekonomice startuje na Univerzitě Pardubice

Pardubice – Desítky odborníků, zástupců firem a vysokých škol z ČR i ze zahraničí se v pondělí opět potkají na Fakultě ekonomicko-správní Univerzity Pardubice. Týden teorie a praxe v ekonomice letos nabídne studentům i veřejnosti více než 40 přednášek. Akce se uskuteční už pošestnácté.

Hlavním tématem čtyřdenního přednáškového cyklu je propojení teorie s praxí při výuce, výzkumu a vzdělávání. „Naši studenti mohou diskutovat o aktuálních ekonomických problémech a prohloubit si své znalosti o teoretických i praktických přístupech a metodách. Velmi zajímavé jsou pro ně také osobní zkušenosti, které přednášející získali při řízení ekonomických subjektů a podnikání. Důležitým tématem akce je rovněž jejich budoucí uplatnění," říká děkan Fakulty ekonomicko-správní prof. Ing. Jan Stejskal, Ph.D.

Studenti si letos mohou vybírat z přednášek na různá témata, jako je např. digitalizace, inovace, smart citiessociální sítě, moderní metody logistiky, leadership a feedback culture, derivátové obchody, programy podpory podnikatelů či face recognition a jeho využití pro Policii ČR. Diskutovat se bude také o rozvoji veřejné správy v České republice a na Slovensku.

Mezi hosty jsou odborníci z českých a slovenských ekonomicky zaměřených vysokých škol, akademičtí pracovníci z Polska a Rumunska i úspěšní představitelé ekonomické praxe. „Mezi nimi jsou například zástupci firem jako je Lidl, Philip Morris či Vitesco Technologies, a také odborníci z Ministerstva vnitra ČR, Finančního úřadu, Policie ČR nebo agentury CzechInvest. Studenti se setkají rovněž s našimi úspěšnými absolventy,"uvedla doc. Ing. Michaela Kotková-Stříteská, Ph.D., vedoucí Ústavu podnikové ekonomiky a managementu Fakulty ekonomicko-správní Univerzity Pardubice.

Kompletní program akce najdete zde: Týden teorie a praxe v ekonomice 2022 | Fakulta ekonomicko-správní (upce.cz)

Autor: Martina Macková – vedoucí Oddělení propagace a vnějších vztahů Univerzity Pardubice
Foto: Milan Reinberk Univerzita Pardubice
Zdroj a foto: Univerzita Pardubice