Trevin Parks v BK JIP Pardubice…

Druhým novým hráčem na soupisce BK JIP Pardubice pro nadcházející sezonu 2017/2018 je šestadvacetiletý americký rozehrávač Trevin Parks.

Vedení klubu hledalo po odchodu Lamba Autreyho nového ústředního rozehrávače a volba padla na Trevina Parkse. Po úspěšném působení na Johnson C. Smith Univerzity (NCAA divize II), kde byl dvakrát po sobě vyhlášen All-America (patřil mezi nejlepší univerzitní hráče v divizi II v celých USA), odešel do Evropy, kde působil v německém Schalke 04 a naposledy v kazachstánském BC Barsy Atyrau. V uplynulé sezoně byl Trevin Parks nejlepším střelcem Baltické ligy s průměrem 21,6 bodu (ve 14 utkáních), k nimž přidával 4 doskoky a 3 asistence.

Již na posezonní tiskové konferenci klub informoval, že do A-týmu bude zařazen talentovaný junior Michal Svoboda, reprezentant ČR do 18 let.

Trevin Parks
Narozen: 26. 5. 1991 v USA (Severní Karolína)
Výška: 180 cm
Váha: 77 kg
Pozice: 1

Vyjádření generálního manažera Martina Marka:

"Přivést adekvátní náhradu na pozici středního rozehrávače byla jedna z našich posezonních priorit. Snažili jsme se vytipovat hráče, který bude klasickým herním dirigentem a bude tvořit pro tým, ale současně bude mít i schopnost brát na sebe zodpovědnost v rozhodujících chvílích. Hlad a chuť neustále se zlepšovat byly dalšími z rozhodujících kritérií, proč jsme se rozhodli pro Trevina Parkse. Pevně věříme, že je pro nás správnou volbou, že zapadne do naší filozofie a bude pro klub přínosem. Přejeme Trevinovi hodně štěstí v dresu Beksy."

Vyjádření hráče Trevina Parkse:

"Jsem nadšený a vděčný za možnost hrát za BK Pardubice. Mám opravdu dobrý pocit z rozhovorů s koučem Levellem Sandersem a generálním manažerem Martinem Markem, který vkládá do trenérského týmu velkou důvěru. Vím, že trenér Sanders měl velice úspěšnou hráčskou kariéru a věřím, že pod jeho vedením se budu zlepšovat a budu lepším a lepším hráčem. Slibuji, že budu pracovat s maximální intenzitou, abych pardubickému klubu pomohl ke skvělé sezoně. Těším se na setkání se skvělými pardubickými fanoušky a na to, až obléknu pardubický dres."

Zdroj a foto: BK JIP Pardubice