Trestný čin za volantem a chodec, který nepochodil…

Pardubice – Úterý u Městské policie Pardubice přineslo celkem 258 událostí. Asistovali záchranné službě, Dopravnímu podniku města Pardubic, přijali tři oznámení o závadách parkovacích automatů, předali na veterinární ošetřovnu zraněné kotě, řešili dopraní stížnosti i oznámení na dvě ležící osoby.

Trestný čin za volantem

Osobní automobil v noci zaujal výjezdovou hlídku. Řidič na sebe upozornil jízdou ve vyhrazeném pruhu pro autobusy na Palackého třídě. Strážníci proto vozidlo zastavili ke kontrole. Za volantem seděl 46letý řidič, který tam ale sedět neměl. Na výzvu k předložení dokladů potřebných k řízení motorového vozidla nebyl schopen předložit řidičské oprávnění. Hlavním důvodem bylo to, že měl od soudu řízení motorového vozidla zakázáno. Strážníci jej proto předali policejní hlídce pro podezření ze spáchání trestného činu.

Chodec nepochodil

Dalšího hříšníka na Palackého třídě řešili strážníci ve chvíli, kdy si vykračoval přes silnici. Učinil tak ale v místě, kde to chodcům přímo zapovídá zákazová značka a navíc vstoupil hlídce přímo před služební vozidlo. Když už si takto nápadně řekl, nemohli strážníci jinak a 34letému muži na cestu a na památku vypsali pokutový blok.

Zdroj a foto: Městská policie Pardubice

  •  
  •