Trenérská dvojice Levell Sanders – Tomáš Bartošek končí…

Pardubice – Levell Sanders a Tomáš Bartošek končí na pozicích trenérů týmu BK JIP Pardubice. Vedení klubu se s oběma trenéry vzájemně dohodlo na ukončení spolupráce.

Levell Sanders vedl pardubický tým od začátku ledna 2016, kdy jej převzal po předchozím trenérovi Dušanovi Bohunickém, jenž rezignoval. Bohunického asistent Tomáš Bartošek pokračoval ve stejné pozici i v tandemu s Levellem Sandersem.

Ell působil v pozici trenéra Beksy tři a půl sezony. Nedlouho po svém nástupu dovedl Beksu ke kýženému triumfu v Českém poháru (druhému v klubové historii) a v Kooperativa NBL jím koučovaný tým získal bronzové medaile, když po čtvrtfinálovém postupu přes Opavu a semifinálovém nezdaru s Nymburkem přehrál v sérii o 3. místo Prostějov. O rok později vyřadil v ligovém čtvrtfinále Svitavy, aby po dalším semifinálovém neúspěchu, tentokrát s Děčínem, porazil v sérii o 3. místo Opavu, bronz bral také v Českém poháru 

V následující sezoně 2017/2018 se Beksa umístila po dlouhodobé části NBL na 2. místě (bilance 23/9). V dramatické čtvrtfinálové sérii vyřadila Ústí n. L., leč v semifinále znovu neuspěla: tentokrát byla nad síly pardubického týmu Opava. V sérii o 3. místo jsme přehráli svitavské Tury a obhájili jsme bronzové medaile, rovněž v Českém poháru přišel úspěšný výsledek, jímž nepochybně bylo druhé místo po finálové porážce s Nymburkem.

Uplynulá sezona 2018/2019 skončila neúspěchem. Do play-off NBL jsme vstupovali z pátého místa (shodnou bilanci výher a porážek měly po dlouhodobé části i třetí Děčín a čtvrté Olomoucko) a z play-off jsme vypadli v nejkratší možné době, po čtvrtfinálovém nezdaru s Olomouckem 0 – 4 na zápasy. I v Českém poháru jsme zůstali před branami Final-4, přičemž také zde nám vystavilo stopku Olomoucko. Na evropské scéně tým neuspěl ani v jednom z osmi zápasů.

Trenérská dvojice Levell Sanders-Tomáš Bartošek tudíž končí tuto svoji etapu v Bekse s bilancí tří bronzových medailí v Kooperativa NBL a kompletní medailové sbírky v Českém poháru.

Vyjádření generálního manažera Martina Marka:

"Po vzájemné dohodě, kdy obě strany cítily, že je čas se posunout jiným směrem, jsme se s oběma trenéry domluvili na ukončení spolupráce. Klub děkuje Ellovi i Tomášovi za oddané služby a velice si cení jejich nasazení a profesionalismu v uplynulých sezonách. Pod jejich vedením se podařilo získat zlato, stříbro i bronz v Českém poháru a tři bronzové medaile v Kooperativa NBL, z tohoto pohledu za sebou zanechávají v klubové historii Beksy výraznou stopu. Rozcházíme se profesně, ale ne lidsky, a obě strany si v budoucnu dovedou představit opětovnou spolupráci. Upřímně přejeme Ellovi i Tomášovi hodně štěstí v nových působištích i v osobním životě."

Vyjádření Levella Sanderse:

"S klubem jsme se vzájemně dohodli na ukončení spolupráce a já si velmi vážím toho, že jednání probíhala v konstruktivní a přátelské atmosféře. Nastalá situace mi dává šanci, abych se vrátil zpět do USA a šel za dalšími trenérskými příležitostmi, klub má nyní dostatek času pro hledání nového trenéra. Česko vždycky bude jako můj domov, vždyť jsem zde strávil většinu svého dospělého života: nejdříve jako hráč, poté jako trenér. Hodně jsem se tu naučil a vyzrál. Lidé v Pardubicích se ke mně a k mé rodině vždy chovali příjemně, přátelsky, za což bych rád všem poděkoval. Děkuji také Bekse. Děkuji za všechno, co udělala pro mě a pro moji kariéru. Vždycky si budu pamatovat, že právě tento klub byl tím, který mi umožnil odstartovat trenérskou kariéru. Klubu i fanouškům přeji co nejúspěšnější budoucnost, budu vás i nadále sledovat a přát jen to nejlepší."

Zdroj a foto: BK JIP PARDUBICE