Třeba to vyjde! Koťátko zkázy zachraňovalo svého šéfa na festivalu Pernštejnlove

Pardubice – Třeba to vyjde! „Když budeš něco dlouho hrotit, nakonec to vyhrotíš." Tak zněl titul a podtitul představení, které na festival Pernštejnlove na nádvoří pardubického zámku přivezl soubor zvaný Koťátko zkázy.

Ten se na pardubické letní přehlídce objevil už podruhé. Poprvé to bylo před dvěma lety, kdy se stal součástí unikátního pořadu Rande naslepo. V něm diváci dopředu nevědí, jaké představení uvidí a je pro ně překvapení, na co si koupí vstupenky.  

Divadlo, komedie a akrobacie 

Tentokrát většina tušila, že půjde o divadlo, komedii a akrobacii. „Cílem Koťátka zkázy je pouliční produkce obohatit o originální zážitek, který kombinuje důkladně nastudované a promyšlené téma vyprávěné s řádnou dávkou ironie a inteligentního i groteskního humoru, párové akrobacie, nonverbálního herectví a samozřejmě koťátek," lákal web festivalu Pernštejnlove na nové představení Heleny a Jakuba Urbanových.

To si vzalo na mušku motivační knihy, videa a citáty. Z různých úhlů pohledu se podívalo na to, jak motivovat sebe a lidi ve svém okolí. To vše v show plné akrobacie, humoru, masek a zdravé dávky šílenství

„Člověk objevuje víc a víc věcí, diví se, co všechno je možné a pak je zkusí a diví se, že je zvládá také," konstatoval Jakub Urban.

Nejtěžší úkol ze všech

Vyslance Koťátka zkázy letos čekal zatím nejtěžší úkol ze všech. Nemuseli zachraňovat Zemi, ale přímo Koťátko zkázy samotné. V šibeničním termínu měli najít vhodnou metodu, jak vytáhnout šéfa z nejtemnějších myšlenek. A mohou „finty" používané v lidském světě fungovat na vesmírnou bytost, která je stará přes čtyři miliardy let?

divadelně-cirkusové komedii překonávající téměř všechny limity došlo i na černý humor, kočičí umělou inteligenci, plavání ve vzduchu, štípání dříví, tanec s notebookem, růžové vidění světa a na metodu „cukru a biče". A také na projevy lásky…     

Autor: Tomáš Dvořák – Pardubice ŽIVĚ
Foto: PernštejnLove