Toulavá kamera v Českomoravském pomezí…

Litomyšl – Divákům oblíbeného pořadu Toulavá kamera se už brzy představí další zajímavá místa turistické oblasti Českomoravské pomezí. Štáb České televize tentokrát zamířil do Litomyšle a navštívil renesanční zámek, Rodný byt Bedřicha Smetany a Klášterní zahrady.

Pořad se aktuálně ve vybraných reportážích zaměřuje na turistické cíle a regiony, které se účastní certifikace v rámci Českého systému kvality služeb. Také proto byla do dalšího dílu Toulavé kamery zařazena turistická oblast Českomoravské pomezí. Zdejší oblastní destinační společnost, která se zároveň podílela na přípravách a zajištění organizace natáčení, je držitelem značky „Q“, tedy certifikátu Českého systému kvality služeb. Destinační společnost Českomoravské pomezí je součástí tohoto certifikačního systému od roku 2016 a certifikát kvality se ji každoročně daří obhájit.

Český systém kvality služeb pomáhá ke zvyšování kvality ve službách cestovního ruchu a navazujících oblastech. Možnost získat certifikát mají nejen ubytovací a stravovací zařízení, ale také turistické atraktivity, destinační společnosti a další subjekty poskytující služby v oblasti cestovního ruchu.

Toulavá kamera nabídne divákům záběry z exteriérů i interiérů litomyšlského zámeckého areálu. Natáčelo se v reprezentativních místnostech i soukromých pokojích zámku a pozornosti reportérů neuniklo ani unikátní zámecké divadlo či kaple. S příběhem hudebního skladatele Bedřicha Smetany se štáb seznámil v jeho rodném bytě v zámeckém pivovaru a na závěr vznikly záběry také v Klášterních zahradách.

Na obrazovkách se pozvánka do Litomyšle a turistické oblasti Českomoravské pomezí objeví v neděli 16. srpna.

Zdroj a foto: destinační společnost Českomoravské pomezí

  •  
  •