Těžká dopravní nehoda uzavřela silnici I/37 u Medlešic…

Chrudimsko – Težká dopravní nehoda se zraněním osob a dvě smrtelná na obchvatu Chrudimi u Medlešic na silnici I/37…

Všechny složky IZS dnes zasahovaly u těžké dopravní nehody v Medlešicích. Střetly se zde dvě dodávky. Nehoda v místě kruhového objezdu u Medlšic ve sjezdu ze silnice I/37 se stala kolem 9 hodiny dopolední.

Hasiči museli ze zdemolovaných vozidel vyprostit zraněné osoby pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení. Pomoci s vyprošťováním musel hasičům i jeřáb. Na místě bylo šest zraněných osob a jedna osoba na následky svého zranění zemřela. Následky této nehody byly odstraňovány několik hodin.

Těžká dopravní nehoda uzavřela silnici I/37 u Medlešic - Foto: HZS Pardubického kraje
« 1 z 5 »

Krátce před devátou hodinou dopolední 6.8. byla na Zdravotnické operační středisko Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje nahlášena dopravní nehoda dvou dodávek na hlavní komunikaci nedaleko obce Medlešice na Chrudimsku.

Těžká dopravní nehoda uzavřela silnici I/37 u Medlešic - Foto: Kodl CR pro Aktuálně z Chrudimska
« 1 z 3 »

Po vyhodnocení události na místo okamžitě vyrazilo celkem šest posádek Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje včetně dvou lékařů, letecká záchranná služba Hradec Králové a po žádosti o výpomoc i dva vozy dopravní zdravotní služby Chrudim. Na místě bylo zraněno celkem šest osob, z toho jedna osoba svým velmi vážným zraněním podlehla na místě, další tři osoby musely být po připojení k umělé plicní ventilaci a monitoru životních funkcí přepraveny do traumacentra FN HK. Zbylé dvě osoby byly s lehčími zraněními transportovány do Chrudimské a Pardubické nemocnice.

Po převozu do nemocnice v Hradci Králové zemřel druhý člen posádky z jedné z dodávek. (Aktualizováno 21:25 zdroj Aktuálně z Chrudimska)

Jménem Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje bychom také rádi poděkovali projíždějícím řidičům kteří pohotově a nezjištně pomáhali zraněným již před příjezdem posádek. ZZS Pardubického kraje

Těžká dopravní nehoda uzavřela silnici I/37 u Medlešic
« 1 z 4 »

Na místě složky IZS – HZS Pardubice, HZS Chrudim, JSDH Chrudim, Záchranka Pardubického kraje, Policie ČR a vrtulník LZS Hradec Králové.

Zdroj: Policie ČR, ZZS Pardubického kraje, HZS Pardubického kraje a redakce Pardubice ŽIVĚ
Foto titulní: Policie ČR
Foto galerie: HZS Pardubického kraje, Kodl CR pro Aktuálně z Chrudimska,

ZZS Pardubického kraje

  •  
  •