Textilní průmysl se dočká vzpruhy…

KRAJ – Pardubický kraj pomáhá obnovit zašlou slávu textilního průmyslu v kraji. Zapojení do evropské platformy RegioTex, které v úterý schválili zastupitelé Pardubického kraje, otevírá rozsáhlou síť projektů a partnerství na regionální, národní i mezinárodní úrovní.

„Náš kraj měl historicky velké zastoupení textilních firem, to se ale po restrukturalizaci v 90. letech minulého století bohužel změnilo. Počet firem se snížil a celý obor se přeorientoval na segment specializovaných a technických textilií,“ uvedl Ladislav Valtr, radní pro regionální rozvoj, evropské fondy a inovace.

Pardubický kraj se společně s Hradeckým a Libereckým krajem nyní nově zapojí do platformy RegioTex, která má za cíl spojit textilní regiony a společně prosazovat inovace v textilním průmyslu.

Podle radního Ladislava Valtra je spolupráce s dalšími dvěma kraji klíčová. „Spojením tří krajů vznikne větší možnost prosazovat zájmy textilního průmyslu i na národní a mezinárodní úrovni. Navíc si firmy z těchto krajů mezi sebou budou moci vyměňovat zkušenosti a vzájemně se více podporovat,“ dodal Ladislav Valtr. V rámci platformy se navíc otevře prostor ke spolupráci také s dalšími 13 evropskými regiony. Díky tomu dojde mimo jiné k šíření povědomí o Pardubického kraje na mezinárodní úrovni.

Zapojením do platformy RegioTex dá kraj jasně najevo své odhodlání podporovat textilní průmysl. Realizace členství bude probíhat prostřednictvím projektu Smart akcelerátor Pardubického kraje.

Zdroj a foto: Pardubický kraj

 
 
 • Na Pardubickém závodišti se opět bruslí!
 • Pardubice – Provoz Zimního sportovního parku byl zahájen. Na Pardubickém závodišti se bude od prosince až do února příštího roku

   
   
 • Univerzita Pardubice pozve budoucí studenty na Den otevřených dveří online…
 • Pardubice – Zájemce o studium osloví Univerzita Pardubice letos už pouze online. Plánovaný Den otevřených dveří na všech sedmi fakultách

   
   
 • Ateliéry pro umprumku v Ústí nad Orlicí patří mezi krajské priority v oblasti školství…
 • Ústí nad Orlicí – Hejtman Martin Netolický a radní pro oblast školství Josef Kozel navštívili v pátek město Ústí nad Orlicí.

   
   
 • Opilý řidič zapomněl svítit. Polámaný po skoku z okna zápasil se strážníky i zdravotníky…
 • Pardubice – Mikulášský víkend a strážníci v Pardubicích při něm od pátku do neděle řešili 320 událostí. Policistům strážníci předali dvě

   
   
 • Kraj chce na úpravách haly na Dašické spolupracovat se sportovními kluby…
 • Pardubice – Přestože sportovní hala na Dašické v Pardubicích spadá pod správu přilehlého gymnázia, to jí obvykle využívá jen na hodiny