Testování pro učitele zajišťuje také OLÚ Jevíčko. Obecně je v kraji zájem o testy malý…

KRAJ – Vedle odběrových míst v areálech Nemocnice Pardubického kraje a soukromé společnosti MeDiLa, mají nově pedagogové možnost nechat se bezplatně testovat takzvanými antigenními testy také v Odborném léčebném ústavu v Jevíčku. Obecně je za necelý týden zájem pedagogů nízký. Například v úterý 8. prosince se na odběrových místech NPK a.s. jednalo o 68 pedagogů.

„Zájem o testování je mezi pedagogy nízký, což jsme ostatně i předpokládali. V úterý naše nemocnice vykazuje 68 testovaných, v pondělí 64, za celý víkend 33 a minulý pátek 48. V případě našeho kraje jsme však kapacitně připraveni i na téměř stoprocentní využití. Původní plánovaná kapacita na odběrových místech Nemocnice Pardubického kraje tak byla vzhledem k nízkému zájmu pedagogů uvolněna pro samoplátce, kteří potřebují antigenní testy například pro návštěvu v zařízení sociálních služeb,“ uvedl hejtman Martin Netolický.

Pro zlepšení testování v oblasti Moravskotřebovska a Jevíčska zahájili antigenní testování také v Odborném léčebném ústavu v Jevíčku. „Jednoznačně vítám a chválím akčnost a vstřícnost paní ředitelky a jejich kolegů k pedagogům a dalším obyvatelům Jevíčska a Moravskotřebovska, kteří ušetří spoustu času, protože jinak by museli cestovat daleko. Tím se v regionu určitě zlepší protestovanost,“ sdělila náměstkyně hejtmana pro oblast zdravotnictví Michaela Matoušková. Podle ředitelky zařízení Lenky Smékalové zájem roste. 

„Nejprve byl zájem poměrně vlažný, ale dnes už máme do Vánoc objednaných přibližně 100 lidí a další nám volají. Kromě učitelů se jedná také o lidi, kteří chtějí navštívit své příbuzné v domovech pro seniory nebo v jiných zařízeních,“ sdělila ředitelka Smékalová. „Vyjde-li antigenní test u bezpříznakového pacienta pozitivní, můžeme mu odebrat i PCR test, který každý den vozíme ke zpracování do Litomyšle, což je pro zájemce komfortní způsob,“ doplnila ředitelka.

Zdroj a foto: Pardubický kraj

  •  
  •