Testosteron stříkal ve Východočeském divadle plným proudem…

Pardubice – Testosteron stříkal v neděli večer ve Východočeském divadle v Pardubicích plným proudem. Postarala se o to komedie Městského divadla Zlín, která byla k vidění jako sedmá soutěžní inscenace na 20. ročníku Grand Festivalu smíchu.

Svatební oslava bez žen

Hra polského autora Andrzeje Saramonowicze diváky zavedla na netradiční svatební oslavu, na níž chybí nejen nevěsta, ale také ženy. Sedm různých mužů tu během divoké pánské jízdy přiblížila svůj pohled na život, zejména pak na ženy, sex a lásku.

„Když jsi zamilovaný, tak jsi feťák,“ znělo jedno z pánských mouder. „Chlapi jsou od přírody vrazi, násilníci a gauneři. Ale kdyby nebyly ženy, tak by se chlapi nezabíjeli,“ přidala povedená sestavička další postřeh.

I ženy dokážou být nevěrné

„I ženy dokážou být nevěrné. 70 % vdaných žen podvádí své muže,“ tlumočili jeden z výzkumů. „Muži a ženy jsou pomeranče a banány v jedné přepravce. Když se smíchají, chutná to výborně,“ dodali hlavní protagonisté komedie obnaženého mužství, která obsahovala kromě hodně peprných výrazů také vděčné herecké příležitosti.

Zlínští herci v čele se Zdeňkem Julinou (Stavros), Markem Příkazkým (Kornel) či Pavlem Vackem (Titus) byli v režii Patrika Lančariče velmi přesvědčiví a hráli s viditelnou chutí a maximálním nasazením.

Smál se tak, až vylétla protéza

Patronem představení se stal známý herec a režisér Miroslav Hanuš. „Když jsem nastoupil kdysi do kladenského divadla, tak tam byl jeden bard, který se tak smál, až mu z pusy vylétla protéza. Ale nevypadla mu, normálně ji dohnal. Tak vám přeju, aby vám nevypadla protéza a kdyby ano, tak abyste ji dohnali a smáli se dál,“ vzkázal návštěvníkům Grand Festivalu smíchu, jehož hlavní část skončí ve Východočeském divadle už v pondělí večer.

Foto: Městské divadlo Zlín

  •  
  •