Téměř 11 tisíc dětí v kraji se účastnilo regionálních olympiád…

Pardubice – Po celý školní rok se na základních a středních školách v kraji zapojují žáci do regionálních sportovních olympiád. Ti nejlepší v 16 sportech postupují do Krajské olympiády dětí a mládeže Pardubického kraje. Její minulý ročník dnes v sále Jana Kašpara vyhodnotili představitelé České unie sportu, Pardubického kraje a starostů pozvaných měst. Oceněny byly také školní týmy prvních stupňů základních škol, které se uspěly v Atletickém čtyřboji. Vítězné třídy převzaly Poháry hejtmana Martina Netolického.

„Obecně se má za to, že děti pouze sedí u počítačů a málo sportují. Právě proto Pardubický kraj vydává ze svého rozpočtu ročně čtvrt milionu korun na tyto aktivity," říká radní pro cestovní ruch, sport a volný čas René Živný a pokračuje: „Mám radost, že se i díky tomu mohlo v kraji zapojit 3,5 tisíce malých dětí do Atletického čtyřboje, který je takovým základem pro další sporty a téměř 11 tisíc žáků do regionálních olympiád.  V krajském kole soutěžilo na 11 stovek startujících, nejpočetněji byly zastoupeny florbal, středoškolská atletika, basketbal, volejbal, přespolní běh a hokejbal. Ti nejlepší bojovali i v republikovém kole a například atletické družstvo z Gymnázia Mozartova v Pardubicích se probojovalo na soutěž do Francie."

Nejvíce dětí z kraje sportuje v okrese Pardubice, na druhém místě jsou Svitavy, na třetím Ústí nad Orlicí a na čtvrtém okres Chrudim. Ze středních škol si v Krajské olympiádě nejlépe vedly Gymnázium Dašická před Gymnáziem Mozartova a VSŠ a VOŠ MO Moravská Třebová. Ze základních škol se nejvíc dařilo ZŠ U Stadionu v Chrudimi, ZŠ Polabiny 3 v Pardubicích a ZŠ Masarykova v Poličce.

Téměř 11 tisíc dětí v kraji se účastnilo regionálních olympiád
« z 7 »

V Atletickém čtyřboji vytvořili nejvíce rekordů žáci ZŠ Benešovo náměstí v Pardubicích, ZŠ Zámecká v Litomyšl, ZŠ Javornického ve Vysokém Mýtě a ZŠ v Bohousové.

Zdroj a foto: Pardubický kraj