Technologie 21. století (3D tisk) pomáhá proti koronaviru. Filantropický podnikatel tiskne pomůcky 24 hodin denně…

Pardubice – Průhlednými štíty s plexisklem se rozhodl zdarma vybavit personál pardubických mateřských škol místní podnikatel a počítačový specialista Jaromír Kuba. K jejich výrobě používá nejmodernější technologii tzv. 3D tiskáren, které dokáží vyrobit podle počítačem zadaného modelu potřebné plastové komponenty. "Musíme si pomáhat," stručně hodnotí svou aktivitu Kuba.

Jako jeden z prvních na nabídku zareagoval městský obvod Pardubice I. "Oslovila jsem pardubické mateřinky. V první fázi chceme distribuci pro pedagogické zaměstnance, asistenty, chůvy. V dalším čase pomůcky doplníme pro provozní zaměstnance mateřských škol," řekla starostka obvodu Alena Stehnová.

Nejen široké okolí ve východních Čechách, ale i potřebné v pražských Petrovicích, už zásobil Jaromír Kuba speciálnímí sponami na roušky, které zamezí zamlžování brýlí. Zadarmo nebo jen za symbolický příspěvek na materiál potřebný k výrobě. "Tisknu jich denně stovky, ale poptávce to samozřejmě nestačí. Zvažujeme s kolegy nákup dalších zařízení jen pro tento účel. Jedu vlastně 24 hodin denně, ale jsem rád, když to někomu pomůže," říká IT specialista.

Technologie 21. století (3D tisk) pomáhá proti koronaviru. Fylantropický podnikatel tiskne pomůcky 24 hodin denně.
« z 3 »

Jak dodává, teď se mu podařilo zajistit první dodávku nanotextilie, která bude moci neskutečně zvýšit účinnost roušek. "Zachycení bakterií a virů má tahle textilie minimálně 81 procent, což neuvěřitelně zvýší jejich účinnost," doplňuje Jaromír Kuba. Nanotextilii přitom podle něj stačí jednoduše vložit po látkovou roušku. 

"Naše firma zajišťuje i velice potřebná veřejná wifi, tedy bezplatný přístup k internetu. Pro města a obce, které instalace více než deseti přístupových bodů nic nestojí. Vše čerpáme z evropských dotací, od začátku do konce," odhaluje další své aktivity filantropický podnikatel.

Zdroj a foto: Pardubicka1.cz