Technické učiliště v Třemošnici se kompletně modernizuje

Chrudimsko – Na Střední odborné škole a Středním odborném učilišti v Třemošnici byla dokončena modernizace dílen pro profesní kvalifikace. Stavební úpravy zahrnovaly i taková opatření, která by měla přispět k energetickým úsporám. Dokončuje se také modernizace truhlářské dílny.

„Jsem moc rád, že jsme za několik posledních let zvládli na škole realizovat významné investiční akce, které ji posunou zase o krok vpřed. Je to známka toho, že Pardubický kraj vnímá třemošnické učiliště jako důležitou součást vzdělávání zejména v technických oborech. Několik projektů je navíc ještě v plánu," sdělil radní zodpovědný za školství Josef Kozel.

Do nových dílen byly pořízeny i specifické stroje včetně příslušenství, jako soustružnický revolverový poloautomat CNC, CNC obráběcí centrum, frézky či soustruhy. „Modernizace dílen vyšla v součtu na částku necelých 10 milionů korun, značnou část nákladů ve výši 8,5 milionu korun pokryla dotace z evropských fondů. Na dokončovanou modernizaci truhlářské dílny jsme vynaložili zhruba 5 milionů korun, a to kompletně z krajských zdrojů," vysvětlil radní pro regionální rozvoj a evropské fondy Ladislav Valtr.

Kraj nezapomíná ani na údržbu venkovního areálu, v plánu je také rekonstrukce domova mládeže. „V loňském roce jsme investovali do venkovního osvětlení, které využívá funkce solárních panelů. Vzhledem k současné energetické krizi se snažíme vymýšlet úsporná opatření tak, aby provoz školy a domova mládeže byl co možná nejšetrnější. Počítáme s tím, že ještě do konce roku vyměníme okna, a doufám, že se nám podaří reagovat i na otopný systém ve škole," přiblížil plány kraje Josef Kozel.

Autor: Bc. Denisa Píšová
Zdroj a foto: Pardubický kraj