Technická závada na nabíječce způsobila škodu za 3 miliony Kč

Vysoké Mýto – Jako mimořádnou událost vedou hasiči HZS Pardubického kraje středeční požár střechy rodinného domu ve Vysokém Mýtě. Od 10,47 hod. vyjížděly postupně jednotky ze stanice Vysoké Mýto a Ústí nad Orlicí , hasiči z firmy Iveco Czech Republic a dobrovolné jednotky z Chocně, Vysokého Mýta a Zámrsku.

Po příjezdu na nahlášenou adresu byla střecha v přední části v plamenech, které postupně zasahovaly do zadní části krovu . V rodinném domě se nikdo nenacházel. Hasiči nasadili vysokotlak a proudem C eliminovali plamenné hoření. Po nasazení přetlakové ventilace byla provedena kontrola a dohašování skrytých ohnisek v podkroví. Pomocí výškové techniky bylo možné odstranění střešní krytiny a rozebrání krovů v místech požáru.

Na místo se dostavil vyšetřovatel příčin požárů HZS Pardubického kraje , který předběžně vyčíslil škodu na 3mil. Kč. Příčina vzniku požáru je pravděpodobně technická závada na nabíječce mobilních telefonů. Po závěrečném průzkumu termokamerou bylo místo zásahu předáno  majiteli a po necelých 3 hodinách byl zásah ukončen. Během požáru nebyl nikdo zraněn.

HZS-Pozary-Vysoke-Myto-0308202207
« z 6 »

Autor: Petra Zakopalová – asistentka HZS Pardubického kraje
Zdroj a foto:HZS Pardubického kraje