TATRA, kterou staví studenti, už má podvozek…

Ústí nad Orlicí – Žáci Střední školy automobilní Ústí nad Orlicí dostali na podzim loňského roku od Pardubického kraje díly na montáž nákladního automobilu TATRA Phoenix. V současné době mají hotový podvozek. Jedná se o projekt, kterým kraj podporuje technické vzdělávání.

„Už po krátké době se ukazuje, že náš projekt má u žáků automobilové školy velký úspěch. Získávají odborné zkušenosti a mají možnost přímo spolupracovat s tradičním automobilovým výrobcem. Na montáž dohlíží nejen učitelé odborného výcviku, ale také zaměstnanci firmy TATRA. Na kompletaci tatrovky se podílí aktivně 11 žáků druhého a třetího ročníku ze tří oborů. Další žáci mají možnost postup montážních prací sledovat,“ sdělil radní pro školství Bohumil Bernášek.

Součástky automobilu byly převezeny do školy ve 30 bednách. Žáci si tak sáhnou na každou ze zhruba 3000 součástek. Úvodem celé akce bylo školení, kdy se žáci vydali přímo do výrobních prostor Tatry. Automobil bude hotový v letošním roce. Pořizovací cena automobilu byla cca 2 miliony korun. Po homologaci bude vůz sloužit občanům Pardubického kraje.

TATRA, kterou staví studenti, už má podvozek
« 1 z 6 »

„Na našich žácích je vidět zápal pro věc. Jejich zájem je obrovský a práce je baví. Celý projekt je přínosem pro jejich profesní rozvoj, a také názornou ukázkou, jak lze podporovat technické obory. Určitě bychom do budoucna uvítali možnost si nějakou další montáž nového vozidla zopakovat,“ řekl ředitel školy Petr Vojtěch.

Zdroj a foto: Pardubický kraj

  •  
  •