Tatínkovi se hlídání vymklo z rukou…

Pardubice – Krátce po desáté večerní se na tísňovou linku obrátil všímavý občan s tím, že sleduje dva podnapilé muže, kteří ulicí Na Drážce vedou malé dítě.

Strážníci tuto trojici nalezli na nedaleké čerpací stanici. Dítě bylo zjevně v pořádku, což se nedalo říct o dvou dospělých mužích, kteří se o něj měli postarat. Otec dítěte i jeho kamarád byli pod vlivem alkoholu, což vzápětí potvrdila i dechová zkouška. Pánové nadýchali 3 promile, nicméně i v tomto stavu zvládli strážníkům odpovědět na několik důležitých otázek.

Hlídka se tak dozvěděla, že malé dítě mělo být dovedeno k babičce, která se o něj měla postarat, jenže ta se zdržela a nebyla doma. Otec tedy rozhodl, že kvůli špatnému počasí počkají na babičku v restauraci, kde se v duchu hlášky „hlad je převlečená žízeň“, začali občerstvovat. Hlídce se podařilo kontaktovat babičku bydlící nedaleko, která si pro členy rodiny přišla.  O celém incidentu nakonec strážníci vyrozuměli i matku dítěte, která kvůli své nemoci svěřila dítko otci. Matka souhlasila s tím, aby se o potomka postarala babička.

Případ bude mít ale dohru, neboť strážníci jsou povinni vyrozumět orgán sociálně-právní ochrany dětí. Pro příště snad jen malé doporučení, že kavárna bude pro čekající rodiče s dětmi bezpečnější místo.

Zdroj: Městská policie Pardubice

  •  
  •