Talentcentrum průmyslu 4.0 seznámí žáky a studenty se současnými technologiemi…

Pardubice – Nový vzdělávací projekt Talentcentrum průmyslu 4.0 se představuje veřejnosti. Nachází se v areálu firma JHV-ENGINEERING v Pardubicích. Seznámit se s možnostmi využití tohoto projektu pro žáky středních  škol využil radní pro školství Bohumil Bernášek.  

„Těší mne, že soukromý subjekt podporuje šikovné žáky, kteří mají zájem o techniku a přírodní vědy. Vybavení Talentcentra je na vysoké úrovni a mladí zájemci mají navíc možnost konzultovat své poznatky s odborníky. Teorie a praxe je zde v úzkém vztahu a ve firemním prostředí jsou žáci a studenti dobře motivováni k dalšímu osobnostnímu rozvoji,“ sdělil Bohumil Bernášek, radní odpovědný za školství. 

Pro žáky a studenty jsou v Talentcentru připraveny prostory vybavené pro obory jakými jsou: fyzika, matematika, elektrotechnika, robotika. Samozřejmostí jsou 3D tiskárny a k dispozici je například i gravírovací laser. Mladí lidé se zde setkávají se špičkovými technologiemi. Mezi úspěšné žákovské projekty patří  například dálkově řízená ponorka nebo stratosférická sonda, která se vznesla do výšky 33 kilometrů.  

Talentcentrum průmyslu 4.0 seznámí žáky a studenty se současnými technologiemi
« 1 z 6 »

Projekt provozuje uskupení TESLA z.s., která má podporu firmy JHV-ENGINEERING, v jejímž areálu se Talentcentrum nachází. Mohou se zde uskutečňovat exkurze s tvůrčími  aktivitami nebo projektové dny, které mohou pokračovat v průběhu celého školního roku. Pro mladé nadšence jsou připravené také terénní exkurze a expedice. Ty nejlepší projekty mají podporu akademických i vědeckých institucí v Česku i na mezinárodní úrovni.

Talentcentrum se nachází v sídle firmy JHV-ENGINEERING s.r.o., Nádražní 641, Pardubice 533 51. Kontaktní osobou projektu je Alexandr Prokop, který podá v případě zájmu bližší informace na telefonu 774/143458 nebo e-mailu prokop.alex@gmail.com.

Zdroj a foto: Pardubický kraj

  •  
  •