Taháky letošního Soundtrack festivalu jsou Alfons Mucha a Ondřej Soukup…

Poděbrady – Již pátým rokem symbolicky ukončí letní festivalovou sezónu festival SOUNDTRACK, tentokrát s podtitulem „Jedeme dál!". Jeho program ovládnou světová předpremiéra projektu iMucha a symfonický koncert Ondřeje Soukupa.

V původním termínu 27-30/08/2020 proběhne v upravené podobě tak, jak umožní aktuální omezení pořádání kulturních akcí „SOUNDTRACK – Jedeme dál!".  Návštěvníci se již teď mohou těšit na čtyři dny plné koncertů, filmových a multimediálních projekcí. Program SOUNDTRACK festivalu bude letos pro všechny návštěvníky zdarma.

Festivalový víkend bude odstartován již ve čtvrtek (27/08), tentokrát netradičně hudebním večerem v Centrálním lázeňském parku.

Pátek (28/08) vyvrcholí světovou předpremiérou unikátní multimediální show iMucha. Na vnějších zdech poděbradského Zámku poprvé ožijí v důmyslných animacích krásky z dnes již legendárních plakátů Alfonse Muchy, šperky nebo impozantní obří plátna Slovanské epopeje.

„iMucha je projekt sestávající ze tří částí, které dohromady dávají jeden unikátní celek. Díky rozpohybování motivů z díla legendy české secese Alfonse Muchy v něm ožívají motivy více než sto let starých plakátů a pláten. Již v srpnu bude k vidění v pražském Obecním domě originální výstava, v rámci níž se ocitne v pohybu slavná sbírka plakátů. Dalšími pilíři projektu jsou velkolepá umělecká projekce a show, z níž jsme speciálně pro SOUNDTRACK Poděbrady připravili poutavou ochutnávku v podobě velkoformátových projekcí. Provedeme diváky třemi tematickými bloky, od art nouveau až ke komiksu. Na premiéru celé show se může veřejnost těšit v květnu příštího roku. Shodou okolností byl Mucha, světoznámý malíř, grafik a designér pravidelným a nadšeným návštěvníkem lázní Poděbrady. Představit tak iMuchu právě na našem festivalu se přímo nabízí," uvádí k chystanému programu Michal Dvořák, ředitel festivalu a producent projektu iMucha.

Sobotní večer (29/08) bude věnován profilovému koncertu Ondřeje Soukupa. V rámci „The Best of SOUNDTRACK" zazní z hlavní scény u Zámku v podání Filharmonie Hradec Králové suity z jeho nejslavnějších titulů – Tmavomodrý svět, Kolja, Vratné lahve, Lída Baarová, Requiem pro panenku, Akumulátor 1 a další.Program koncertu, který byl premiérově uveden v rámci SOUNDTRACK festivalu v roce 2018, bude oživen exkluzivními hudebními i filmovými ukázkami z právě připravovaného filmu Juraje Jakubiska Perinbaba a dva světy.

Oproti prvnímu uvedení tentokrát doplní živou hudbu velkoformátové projekce ukázek filmů na vnější zdi Zámku. Diváci si tak koncert nejlépe vychutnají z louky u Jezera a z mostu přes Labe.

Oba hlavní večery uzavřou afterparty v podobě filmových videodiskoték. Oblíbený doprovodný program v Centrálním lázeňském parku bude přizpůsoben aktuálním možnostem konání kulturních akcí. Návštěvníci se ale již nyní mohou těšit na koncerty, výstavy, aktivity pro děti a další.

Ani letos nebude chybět Kinobus, který přes den rozezní hudební program a večer filmové projekce. Již popáté proběhne v Poděbradech 27-30/08/2020 SOUNDTRACK festival, tentokrát s podtitulem – „Jedeme dál!". „SOUNDTRACK – Jedeme dál!" proběhne v režimu, odpovídajícímu aktuálním omezením pořádání kulturních akcí.

Program akce bude pro všechny návštěvníky zdarma. 

Vstupenky a celofestivalové Golden Passy zakoupené na původní SOUNDTRACK program jsou platné i pro ročník 2021.  Na www.ticketlive.cz/cs/change si je držitelé bezplatně vymění za vstupenky s aktuálními daty koncertů.

Informace o dalších krocích a jednotlivých bodech programu budou postupně zveřejňovány na webu www.sndtrck.cz  a sociálních sítích festivalu.

Původní program letošního festivalu se přesouvá o rok, na termín 26-29/08/2021.

Předprodej vstupenek v síti Ticketlive

www.sndtrck.cz