Tablety pomohou seniorům v domovech být v kontaktu s rodinami…

Pardubice – Celkem dvanáct tabletů za téměř sto tisíc korun zajistila radnice pro klienty Domovů pro seniory U Kostelíčka a na Dubině, které provozují Sociální služby města Pardubic. Na jejich pořízení formou daru významně přispěly i dvě společnosti z Pardubic – Foxconn Česká republika a Multi CZ s.r.o. Město chce tímto krokem umožnit seniorům lepší kontakt s jejich rodinami.

„Domovy pro seniory už měsíc nepřijímají žádné návštěvy, je pochopitelné, že klientům jejich rodiny přirozeně chybí. Tabletů, na kterých je možné komunikovat přes Skype, Viber a WhatsApp, jsme pořídili dvanáct, na každé oddělení jeden. Přestože personál v domovech dělá maximum, fyzický a vizuální kontakt s rodinou seniorům i tak schází. Díky online hovorům se mohou nejenom slyšet, ale hlavně vidět, věřím, že jim to udělá radost a zvedne náladu,“ vysvětlil záměr pořízení tabletů náměstek primátora pro sociální politiku Jakub Rychtecký, který s tímto nápadem přišel.

První online hovory s rodinami započaly tento týden. Vedení Sociálních služeb města Pardubic navíc proškolilo personál a přijalo taková opatření, která vylučují potenciální přenos infekce pomocí předávaného tabletu. „Tento krok udělal radost i nám, protože vnímáme negativní dopady odloučení seniorů od rodin a jakékoliv zlepšení nálady našich klientů je v tuto těžkou dobu velmi pozitivní. Děkujeme městu a partnerům,“ řekl ředitel Sociálních služeb města Pardubic Petr Krejčí s tím, že si uvědomuje, že tato forma komunikace není vhodná pro všechny klienty a částečně zatěžuje personál. Podle prvních reakcí však zajištění tohoto kontaktu senioři vítají.

Zdroj a foto: Magistrát města Pardubic

  •  
  •